Gražiausios Europos pakrantės: Šv.Vincento kyšulys Portugalijoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugpjūčio 16d.

Labiausiai į pietvakarius nutolęs žemyninės Portugalijos taškas ir viena romantiškiausių vietų šioje šalyje. Tai – Cabo de Sao Vicente, arba Šv. Vincento kyšulys, daugelio vadinamas tiesiog „pasaulio kraštu“. Šį įspūdį sustiprina ne tik aukštos stačios uolos, tarsi siena iškilusios virš Atlanto vandenyno iki 75 metrų, bet ir įspūdinga kyšulio forma.

Šv. Vincento kyšulys yra Portugalijos Algarvės regione, kuris yra pamėgtas poilsiautojų, ieškančių saulės glamonių ir paplūdimių. Algarvė garsėja uolėtais skardžiais. Be to, šis Portugalijos pietuose esantis regionas yra turtingas ir kultūriniu paveldu – čia apstu vienuolynų, pilių ir fortų bei jų griuvėsių.

 

portugalija-vincento-kysulys.jpg

Ir pačiame Šv. Vincento kyšulyje kadaise stūksojo vienuolynas. Čia jis iškilo nes, anot legendos, būtent šioje vietoje jūra išmetė Šv. Vincento palaikus, dėl to kyšuliui ir prigijo šis vardas. Pranciškonų įkurtas vienuolynas buvo smarkiai apgriautas žemės drebėjimo metu ir apleistas, o jo vietoje 1846 m. buvo pastatytas 24 metrų aukščio švyturys. Jis yra vienas galingiausių pasaulyje ir matomas už 60 km, mat pro šalį eina vieni svarbiausių Europos jūrinių kelių.

Kyšulio apylinkėse aptinkama neolito laikų menhyrų. Romėnai kyšulį vadino Šventuoju ir manė, jog ši vieta turi stebuklingų galių, pavyzdžiui, saulėlydis esą čia trukdavo ilgiau nei bet kurioje kitoje pasaulio vietoje.

Už keleto kilometrų nuo Šv. Vinceto kyšulio įsikūręs Sagrešo (Sagres) miestukas didžiuojasi ant uolos iškilusia tvirtove, Fortaleza de Sagres. Sagrešo kyšulys grožiu nedaug nusileidžia Šv. Vincento kyšuliui. Būtent ši vieta ir ant uolos stūksantis fortas siejamas su Henriku Jūrininku, 15 a. gyvenusiu portugalų karališkosios šeimos nariu, kuris laikomas didžiųjų geografinių atradimų iniciatoriumi.

 

portugalija-sagres1.jpg

 Nuotr. sxc.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.