TOP 10: lankytinos vietos Lisabonoje

Autorius: Kelionių manija , 2012, Vasario 17d.

Prie Težo upės įsikūrusi Lisabona – viena iš Europos sostinių, viliojančių savo jaukumu. Balkonėliai, raudonų čerpių stogai, išsiraizgiusios gatvelės, įspūdingos bažnyčios ir vienuolynai… Apsilankę Lisabonoje stenkitės rasti laiko ne tik vietinėms įžymybėms apžiūrėti, bet ir niekur neskubant pavakarieniauti vietiniame restoranėlyje, paskanauti portugališko vyno ar užsukti į vieną iš senamiesčio turgelių.
Castelo de Sao Jorge

Tarsi Lisabonos karūna, Castelo de Sao Jorge pilis iškilusi ant kalvos virš miesto. Manoma, kad būtent čia pradėjo kurtis miestas, vėliau tapęs Portugalijos sostine. Archeologai teigia, jog ant šios kalvos rasti pėdsakai liudija, jog pirmoji gyvenvietė čia buvo įkurta dar VI a. pr. Kr. Dabartinė pilis yra statyta maurų, joje XII-XVI a. buvo įsikūrę Portugalijos karaliai. Vėliau ji buvo paversta kalėjimu, naudota kaip kariuomenės sandėlis, apgriauta žemės drebėjimo ir atstatyta 1938 m.

 

portugalija-lisabona-jorge.jpg
Se katedra

Lisabonos katedra buvo pastatyta 1150 m. pirmajam šio miesto vyskupui. Romaninio stiliaus šventovė ne kartą buvo perstatyta po žemės drebėjimų. Viename iš dviejų katedros bokštų yra įrengtas lobynas.
Alfama kvartalas

Šis kvartalas yra seniausia Lisabonos dalis, viliojanti turistus siauromis gatvelėmis, nedidukais nameliais bei restoranėliais ir jaukia atmosfera. Čia veikia net kelios turgavietės, kuriose galima įsigyti įvairių dalykų – nuo mielų smulkmenų iki jūros gėrybių.
Belemo bokštas

Į tvirtovę panašus bokštas Torre de Belem stovi Beleme, kuris dabar jau tapęs Lisabonos priemiesčiu. Kadaise iš Belemo išvykdavo portugalų jūrininkai į žymiąsias atradimų keliones. Dailiais stebėjimo bokšteliais, ažūriniais balkonais ir kitomis dekoracijomis išpuoštas bokštas buvo pastatytas XVI a.

 

portugalija-lisabona-belemas.jpg
Jeronimo vienuolynas

Mosteiro dos Jeronimos – tai vienuolynas, simbolizuojantis Atradimų epochos gerovę. Vienuolynas buvo statomas XVI a. iš pinigų, gautų surinkus mokesčius už prieskonius. Vienuolynas pastatytas manuelinos architektūriniu stiliumi, kuris yra būdingas to meto portugalų statiniams. Vienuolyne ilsisi žymių portugalų, tokių kaip Vasco da Gama, palaikai. Planuojant apsilankymą vienuolyne reiktų atminti, kad ši vieta – viena lankomiausių Portugalijoje, tad ir turistų čia būna į valias.
Nacionalinis plytelių muziejus

Azulejo – dar vienas magiškas žodis, apibūdinantis portugalų tradicinę architektūrą. Keraminės apdailos plytelės yra vienas iš esminių dekoratyvinių elementų šioje šalyje. Nacionaliniame plytelių muziejuje (Museu Nacional do Azulejo) pasakojama keraminių apdailos plytelių, kurias pradėjo gaminti maurai, istorija.

Museu Nacional de Arte Antiga

Šiame muziejuje, kuris įsikūręs didinguose XVII a. statytuose rūmuose, saugoma nacionalinio meno kolekcija – vertingi dailės kūriniai, keramikos dirbiniai, istoriniai baldai.
Lisabonos okeanariumas

Lisabonos okeanariumas yra antras pagal dydį pasaulyje. Šio okeanariumo akvariume telpa tiek vandens, kiek jo reiktų keturiems olimpiniams plaukimo baseinams užpildyti.
Tramvajaus linija Nr.28

Tai nėra visiškai tradicinė lankytina vieta, bet neabejotinai, vertas dėmesio objektas. Nors Lisabonoje ir važinėja modernūs traukiniai, tačiau viena populiariausių turistų atrakcijų – pasivažinėjimas istoriniu tramvajumi, kurio bene žymiausia linija yra Nr.28, kartais dar vadinama „muziejumi ant bėgių“. Geltona spalva nudažyti tramvajai, gaminti dar tarpukariu, pūškuoja pro senamiesčio gatvelių labirintą ir suteikia netradicinę galimybę susipažinti su miestu, nes jų maršrutas nusidriekęs pro žymiausias Lisabonos vietas. Istorinių tramvajų vidus dekoruotas medžiu.

 

portugalija-lisabona-tram.jpg
Calouste Gulbenkiano muziejus

Calouste Gulbenkiano muziejus yra įkurtas turtingo armėnų naftos magnato. Čia saugoma privati eksponatų kolekcija, kurios seniausiems eksponatams apie 4000 metų.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.