Kelioniumanija.lt

Triukšmingas kurortinis miestelis Albufeira pasitinka barais, gausybe suvenyrų parduotuvėlių ir kitais turistų traukos centrais. Ne veltui Albufeira yra laikoma turistine Algarvės regiono sostine. Albufeira įsikūrusi Portugalijos pietuose, Algarvės regiono pakrantėje, tarp Lagoso ir Faro miestų. Nors Albufeira ir yra populiarus kurortas, tačiau tiems, kas ieško autentiškosios Portugalijos, čia važiuoti neverta. Albufeira turistus vilioja pramogų gausa, čia yra įspūdingi paplūdimiai, veikia pramogų parkai, netyla šurmulys naktiniuose klubuose bei baruose, o ieškančius įkvėpimo vilioja nepaprastas, gyvybe trykštantis senamiestis. Labiausiai poilsio ištroškusius miesto svečius traukia šilta oro ir vandens temperatūra (tinkama maudynėms beveik ištisus metus). Albufeiroje yra du pagrindiniai miesto paplūdimiai – Praia dos Pescadores ir Praia do Tunel – į pastarąjį galima patekti pro tunelį suformuotą pakrantės uolų. Sakoma, kad Albufeiroje savo vietą atranda kiekvienas, o veiklos čia apstu bet kokio amžiaus turistui. Šis miestas išties patogus svečiams, čia puikiai išvystytas susisiekimas ir paslaugų sektorius. Be to, nekyla jokių komunikacijos sunkumų. Dauguma šiame sektoriuje dirbančių žmonių kalba ne tik angliškai, tačiau ir rusiškai.

 

Albufeiros istorija

Albufeira buvo žinoma dar Romos laikais, tiesa, vadinta kitu, Baltum, vardu. Dabartinį pavadinimą gavo tik VIII amžiuje, taip miestas buvo pavadintas čia įsikūrusių Maurų genčių. Vis dėlto, didžioji dalis architektūros išlikusi būtent iš Romos laikų. Nors šiandieniniame senamiestyje matyti tik buvusios didybės likučiai (miestas stipriai nukentėjo žemės drebėjimo, XVIII amžiaus antroje pusėje, metu) pasigrožėti tikrai yra kuo. Albufeira ilgus šimtmečius buvo nedidelis žvejų miestelis, o turistus vilioti pradėjo tik nuo XX amžiaus vidurio. Tačiau greit pelnė jų simpatijas ir nuo pat to laiko kelionė į Albufeirą pritraukia vis daugiau žmonių. Šiandien tai vienas iš daugiausiai turistų sulaukiančių Portugalijos kurortų ir svečių pats mėgiamiausias Algarvės regiono miestas.

 

Pramogos Albufeiroje 

Be gausybės barų ir įvairių parduotuvių, Albufeiroje yra ir kur kas smagesnių pramogų. Išsiilgę saulės gali pasikaitinti paplūdimiuose, mėgstantys vandens pramogas – apsilankyti vandens parke. Na, o pirmenybę teikiantys gamtos grožiui ir istoriniam paveldui – užsukti į Salgados Lagūna, kurioje galima pamatyti net pačių rečiausių rūšių paukščių bei pasigrožėti XIII amžiaus miesteliu – Paderne. Nors Albufeira nėra vienas iš prabanga ir pompastika viliojančių didmiesčių, tačiau geriausiai poreikius atitinkančias pramogas čia ras kiekvienas.

Svarbiausi lankytini objektai Albufeiroje

Senamiestis ir centrinė aikštė. Albufeiros senamiestis pasižymi išskirtine ramybe. Čia lankytis ar apsistoti paprastai siūloma tiems, kurie vengia triukšmo ir nemėgsta naktinio šurmulio. Nors senamiestis negali pasigirti įspūdingų objektų gausa, čia pamatyti tikrai yra ką. Istorijos mėgėjai gali aplankyti keletą bažnyčių bei nedidelių muziejų, paragauti vietinio maisto kavinėse ar restoranuose, pasimėgauti vakarais čia grojančia muzika. Albufeiros senamiesčio gatvėse yra draudžiamas eismas, tad turistai žvalgytis gali netrukdomi. Vienas daugiausiai dėmesio sulaukiančių šios miesto dalies objektų – centrinė aikštė. Pastaroji žavi žaluma, o jos pakraščiuose įsikūrusios suvenyrų ir kitų gėrybių parduotuvėlės pritraukia būrius miesto svečių. Taip pat čia galima rasti ir turistų informacijos centrą.

Albufeira Marina. Tai vieta, kur galima ne tik apsistoti, tačiau ir paganyti akis. Tai viešbučių ir poilsio kompleksas miesto svečiams. Čia, be abejo, taip pat galima rasti įvairių kavinių, restoranų bei parduotuvių, bet turistus Marina traukia tikrai ne vien dėl šios priežasties. Lankytojai čia plūsta pasigrožėti nepaprastai spalvingu pastatu. Visas Albufeira Marina korpusas išmargintas mėlyna, oranžine, geltona ir žalia spalvomis. Paradinėje jo pusėje išrikiuotos ne mažiau dėmesio sulaukiančios ir ne mažiau spalvingos delfinų statulos.

The Strip – miesto dalis, kuri vadinama visiška tyliojo senamiesčio priešingybe. Vos per kelis kilometrus į Vakarus nuo pastarojo nutolusi vieta stebina pramogų gausa: čia iki pat paryčių netyla muzika ir nesiliauja šokiai, baruose vyksta karaokės vakarai, o naktiniai klubai tiesiog lūžta nuo ten plūstančių jaunuolių minių. The Strip renkasi pramogų ir šurmulio ištroškę Albufeiros turistai, nes tai yra niekada nemieganti šio miesto gatvė.

Žvejų miestelis. Albufeira savo svečiams gali pasiūlyti ir šį tą autentiško – tai XVII amžių menantis Žvejų miestelis. Pastarąjį gana patogu pasiekti (nuo miesto centro jis nutolęs per mažiau nei dešimt kilometrų). Prieš kelis dešimtmečius į Albufeirą pradėjus keliauti turistams, Žvejų miestelis sulaukė nepaprasto populiarumo. Už gautas lėšas jis buvo rekonstruotas ir šiandien yra viena iš daugiausiai turistų pritraukiančių vietų visoje Albufeiroje.

Falesia. Jei kyla klausimų, ką pamatyti Albufeiroje – Falesia yra būtent tai, ko ieškote. Tai įspūdingo ilgio (daugiau nei šešių kilometrų!) paplūdimys, kurio krantas – aukso geltonumo smėlis ir uolos. Falesia yra vienas iš ilgiausių paplūdimių visoje Portugalijos teritorijoje bei dažnai vadinamas pačia vaizdingiausia vieta Algarvės regione.

Delfinų stebėjimas. Albufeira siūlo ne tik pasigrožėti istoriniais paminklais ar architektūra, tačiau ir idėjų, kaip smagiai praleisti laisvalaikį gamtoje. Viena iš jų – delfinų stebėjimas. Nedideliu, apie dešimt žmonių talpinančiu laiveliu išplaukę į jūrą, turėsite išskirtinę galimybę pamatyti praplaukiančius delfinų būrius iš arti. 

„Tuk – Tuk“. Tai nėra vienas iš lankytinų objektų Albufeiroje, tačiau tai gali tapti puikia priemone tuos objektus aplankyti. „Tuk – Tuk“ – tai triratė trasporto priemonė, kuria vienu metu gali keliauti ne daugiau kaip keturi žmonės. Didžiausias šios paslaugos privalumas – galite ramiai ir netrukdomi apkeliauti norimas vietas. Žinoma, leistis į tolimas keliones „Tuk – Tuk“ nėra pritaikytas, tačiau aplankyti greta esančius objektus – puikiai tiks.

Algarvės regiono vynuogynas. Kelionė į vynuogyną turėtų sulaukti dėmesio tų, kurie vertina gerą skonį. Vynuogynas „Adega do Cantor“ buvo įkurtas legendinio britų atlikėjo Cliff Richard garbei. Šiandien čia galima susipažinti vynuogyno istorija, čia augančių vynuogių rūšimis bei vyno gamybos specifika. Aplankyti rūsius, kuriuose jis yra brandinamas ir, žinoma, apsilankyti specializuotoje parduotuvėje, kur vyno galima įsigyti. Patekti į pastarąją galima be sunkumų, tačiau norintys aplankyti vynuogyną turėtų rezervuoti vietas iš anksto.