Kelioniumanija.lt

Douro upės slėnis – tai vieta, kurioje auginamos vynuogės, iš kurių gaminamas portveinas. Vynuogynai čia išsidėstę vaizdingomis terasomis stačiuose upės slėnio šlaituose, Portugalijos šiaurėje. Douro slėnis yra saugomas Unesco.

Douro upė ties Porto miestu įteka į Atlanto vandenyną, tad šis miestas yra puiki vieta, kurioje galima pradėti savo kelionę Douro upės slėniu – nesvarbu, ar keliautumėte automobiliu, traukiniu, ar upės kruiziniu laivu. 

17 a. britai, gabendami vyną iš Douro slėnio ir būgštaudami, kad ilgos kelionės metu šis vynas nesugestų, į jį įpylė brendžio. Taip gimė portveino idėja. Šis vynas – vienas labiausiai Portugaliją garsinančių šios šalies produktų. Alto Douro vyno regionas yra puikus tradicinės vynuogyninkystės regiono pavyzdys.

Douro slėnyje dėl palankaus klimato taip pat auginami ne tik vynmedžiai, bet ir alyvmedžiai, migdolai. Turstai į šį regioną keliauja ne tik pasigrožėti gamta ar paragauti vyno, bet ir paragauti tradicinės šio regiono portugalų virtuvės patiekalų bei alyvų aliejaus, o taip pat, apsilankę vyno ūkiuose, vadinamuose quinta, stebėti vynuogių derliaus nuėmimą ir vynuogių spaudimą. Paprastai vynuogių derlius Douro slėnyje nuimamas rugsėjį. 

Keliaujant Douro slėniu, verta sustoti pasižvalgyti čia įrengtose apžvalgos aikštelėse, kurios apdovanoja puikiais apylinkių vaizdais. Penkios pagrindinės Douro apžvalgos aikštelės – tai netoli Regua esanti São Leonardo da Galafura, Quinta do Noval, nuo kurios driekiasi vaizdingi lygiomis eilėmis banguojantys vynuogynai, Casal de Loivos, nuo kurios atsiveriantį vaizdą BBC pripažino vienu įspūdingiausių pasaulyje, São Salvador do Mundo ir Quinta do Vale Meão. 

Keliauntys Douro slėniu automobiliu, turėtų nepamiršti, jog kelias čia, nors ir labai vaizdingas, tačiau tuo pačiu ir labai vingiuotas bei siauras, tad juo nepaskubėsi. Ties šiuo keliu pūpso snaudžiantys kaimeliai, kyla senovinių pilių bokštai.

Norintys Douro slėniu pasigrožėti plaukdami upe, į laivą turėtų sėsti Vila Nova de Gaia, kuri yra Porte, prieplaukoje. Iki pat 19 amžiaus pabaigos ši upė buvo viena pagrindinių transporto ir susisiekimo arterijų regione. 

Douro slėnyje vasaros retai būna karštos, tad geriausias metas keliauti šiuo maršrutu yra birželio-rugsėjo mėnesiai. Žiemos paprastai būna palyginti švelnios.