Kelioniumanija.lt

Vienas svarbiausių katalikų piligrimystės centrų – tai Fatima, esanti už kelių dešimčių kilometrų į pietryčius nuo Leirijos. 1917 m. gegužės-spalio mėnesiais keletą kartų trims piemenėliams Fatimoje pasirodžiusi Mergelė Marija. Vaikams, Liucijai dos Santos, Pranciškui Marto ir Jacintai Marto, tuo metu buvo nuo 7 iki 10 metukų.

Apsireiškimo liudytojais buvo ne tik šie trys vaikai, bet ir visa minia (apie 70 tūkst.) tikinčiųjų, kurie susirinko Fatimoje 1917 m. spalį ir savo akimis galėjo išvysti besisukantį ugnies kamuolį. Neįprastas ir mokslininkų nepaaiškintas reiškinys netgi buvo užfiksuotas nuotraukose.

Šį įvykį lydėjo daugybė išgijimų, tad katalikai ėmė plūsti į stebuklo vietą, o 1930 m. popiežius ją paskelbė piligrimystės vieta. Joje iškilo bažnyčia, kurioje ilsisi stebuklą mačiusių piemenėlių palaikai. Pranciškus ir Jacinta mirė praėjus keliems metams po apsireiškimo nuo gripo epidemijos. O vyriausioji Liucija sulaukusi pilnametystės įstojo į vienuolyną ir mirė 2005 m.

Fatimos bazilika, kurios bokštas iškilęs į 65 m aukštį, baigta statyti 1953 m. Šioje bažnyčioje per dieną Šv.Mišios laikomos aštuonis kartus. Šalimais įrengti nameliai, ligoninės patalpos, nes į stebuklo vietą iš įvairiausių pasaulio kampelių plūsta ligoniai, tikėdamiesi išgyti. 2007 m. Fatimoje iškilo dar viena bažnyčia – modernesnė Šventosios Trejybės bazilika (Basilica da Santissima Trindade), kurioje vienu metu gali melstis apie 9000 maldininkų.

Pagrindinės piligrimystės dienos – 12-oji ir 13-oji gegužės-spalio mėnesių dienos. Šiomis dienomis ne tik Fatima prisipildo tikinčiųjų, bet kartais ir 100 km atstumu nuo šio miestelio galima išvysti piligrimus, traukiančius į stebuklo vietą. Skaičiuojama, kad kasmet Fatimą aplanko apie 6 mln. piligrimų.