Kelioniumanija.lt

Aveiro – tai Portugalijos miestelis, kadaise (16 a.) buvęs svarbus ir klestintis jūrų uostas, tačiau ilgainiui jo reikšmė sumenko. Šiuo metu Aveiro yra svarbus turistų traukos centras, viliojantis tradiciniais laiveliais ir spalvingais senamiesčio namais.

Aveiro dar vadinamas portugališkąja Venecija, nes čia kanalais plaukioja laiveliai. Tik jie kiek kitokie, nei venecijietiškos gondolos. Tradiciniai Aveiro žvejybiniai laiveliai, vadinami moliceiros, yra spalvoti.

Kasmet Aveire rengiama Festas da Ria – šventė, skirta upės deltai, kuri laikoma gyvybiškai svarbi visam regionui. Vienas įspūdingiausių šios šventės renginių yra spalvingųjų laivelių, kuriais kadaise miestelio gyventojai plaukdavo rinkti jūros dumblių, regata.

Aveiro įsikūręs už kelių dešimčių kilometrų nuo Atlanto vandenyno pakrantės, apie 70 km į pietus nuo turistų pamėgto Porto miesto ir apie 60 km į šiaurę nuo Koimbros, kuri garsėja seniausiu Portugalijos universitetu. Aveiro įsikūręs ties Ria – tai sekli pakrantės lagūna, tikras paukščių rojus.

Populiariausi miesto paplūdimiai – tai Sao Jacinto, Costa Nova ir Barra. Ties Aveiro esanti pakrantė neretai vadinama Sidabrine pakrante dėl puikių smėlio paplūdimių.

Lankytinos vietos Aveire – tai Miesto muziejus, įsikūręs 15 a. vienuolyne Convento de Jesus. Gamtos mėgėjams verta aplankyti Dunas de Sao Jacinto gamtos rezervatą, kuris yra įsitaisęs tarp lagūnos ir vandenyno. Šiame gamtos rezervate yra įrengti pasivaikščiojimo takai, čia populiaru stebėti paukščius.