Kelioniumanija.lt

Miestelis, įsikūręs pilyje – taip galima būtų apibūdinti Obidos, žavų ir jaukų storų sienų apsuptą miestelį su baltutėliais namais. Kadaise Obidos tapo karališkąja dovana – šią pilį Portugalijos karalienei Izabelei padovanojo karalius Denis I.

Istorinis Obidos miestelis įsikūręs vaizdingoje vietovėje ant kalvos netoli Atlanto vandenyno, Portugalijos centrinėje dalyje, apie 80 km į šiaurę nuo šalies sostinės Lisabonos.

Obidos pilis buvo įkurta dar romėnų, vėliau ją išplėtė regione karaliavę maurai, o galiausiai 12 amžiuje ją perėmė portugalai. Pilis smarkiai nukentėjo žemės drebėjimo metu 1755 m., laimei, buvo atstatyta 20 amžiuje. Dabar pilyje įsikūręs viešbutis.

Pagrindinė miestelio gatvė – Rua Direita, aplink kurią susispietę suvenyrų parduotuvėlės. Viena iš įdomių Obidoso atrakcijų yra pasivaikščiojimas istorinėmis miesto sienomis. Šis maršrutas yra atviras lankytojams, pasivaikščiojimas 1,5 km ilgio miesto sienomis trunka apie 1,5-2 val.

Kasmet liepos mėnesį Obidose šurmuliuoja tradicinė Viduramžių mugė – net dviems savaitėms miestelis ir jo apylinkės sugrįžta į viduramžius, kur galima paragauti to meto patiekalų, stebėti įvairius pasirodymus, išvysti tradicinių amatų pristatymą.

Bene labiausiai Obidosą garsina tradicinis šio miestelio gėrimas – Ginjinha, kuris yra geriamas iš šokoladinių (valgomų!) taurelių.

Beje, Obidos dar garsėja ir kasmet čia rengiamu šokolado festivaliu.