Kelioniumanija.lt

Portas – tai neoficiali šiaurės Portugalijos sostinė ir miestas, davęs pavadinimą Porto vynui, portveinui, o taip pat ir visai valstybei, Portugalijai.

Portas antras pagal dydį Portugalijos miestas, kurį dydžiu lenkia tik sostinė Lisabona. Porto senamiestis yra didelis ir jaukus, kupinas vingrių gatvelių ir, be abejo, vyninių. Čia itin populiarios yra portveino degustacijos, kurias siūlo daugybė vyninių. Porto istorinis senamiestis yra saugomas Unesco. Dėl įspūdingos architektūros Portas kartais dar vadinamas „Portugalijos Paryžiumi“.

Douro upės žiotyse kadaise romėnai pastatė fortą, kuris daugiausia vertėsi prekyba, vėliau gyvenvietė atiteko vestgotams, kurį laiką čia karaliavo ir maurai. 11 amžiuje Portas atiteko Portugalijai.

Porte klimatas yra jūrinis, žiemos čia paprastai švelnios, oro temperatūra svyruoja nuo +5 iki +15 laipsnių Celsijaus ir retai kada nukrinta žemiau nulio. Vasarą oro temperatūra būna +16-27 laipsniai, retsykiais pakyla ir iki +40 laipsnių karščio.

Bene žymiausias Porto miesto renginys – tai Joninės, arba Sao Joao festivalis, kuris švenčiamas trumpiausią metų naktį, birželio mėnesį.

Žymiausios Porto bažnyčios – tai ant kalvos iškilusi Porto katedra, Santa Clara bažnyčia,14 a. pastatyta Sao Francisco bažnyčia, išsiskirianti paauksuotais medžio drožiniais, Igreja dos Clerigos bažnyčia, turiti 75 m aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti miestą.

Trokštantieji pamatyti autentiškąjį Portą neturėtų praleisti progos pasivaikščioti prie Douro upės įsitaisiusiame Ribeiros kvartale, kuriame apstu tradicinėmis plytelėmis išpuoštų namų, o taip pat užsukti į Barredo kvartalą, kuris beveik nepasikeitė nuo viduramžių.

Kitos įžymios miesto lankytinos vietos – tai Palacio da Bolsa biržos pastatas, Geležinkelio stotis, Sao Bento,  išpuošta dailiosiomis azulejo plytelėmis.

Aplankyti verta ir Avenida dos Aliados – tai pagrindinė Porto gatvė, kurioje įsikūrusi miesto Rotušė. Kita svarbi gatvė Porte – tai Rua Santa Catarina – pėsčiųjų gatvė ir apsipirkinėtojų rojus, kuriame įsikūrę žymiausių prekinių ženklų parduotuvės ir kavinės.