Kelioniumanija.lt

Sintra – tai istorinis miestas netoli Portugalijos sostinės Lisabonos. Sintroje mėgdavo ilsėtis Portugalijos karaliai. Sintroje yra net keletas įspūdingų rūmų, tačiau didingiausi yra buvusi Portugalijos karalių vasaros rezidencija.

Kadaise šioje vietoje buvo įsikūrę keltai, o vėliau viešpatavo maurai, tačiau galiausiai Sintroje įsikūrė Portugalijos karaliai.

Miestas, garsėjantis unikalia architektūra, 1995 m. buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestas įsikūręs maždaug už 30 km nuo Lisabonos, tad ši vieta yra labai populiari vienos dienos ekskursijai iš Portugalijos sostinės.

 

Lankytinos vietos Sintroje:

 

Penos rūmai

Palacio Nacional da Pena rūmai Sintroje – tai karališka vieta. Netoli Lisabonos esančioje Sintroje nuo seno mėgo ilsėtis Portugalijos karaliai – dėl to čia 19 a. buvo pastatyti dailūs da Pena rūmai, romantiškai iškilę ant kalvos. Įvairiom spalvom išdažyti rūmai giedrą dieną matosi net iš Lisabonos, kuri nuo Sintros nutolusi apie 25 km.

 

Maurų pilis 

Castelo dos Mouros, arba Maurų pilis – tai 8-9 a., Arabų okupacijos metais, statyta maurų tvirtovė, įsitaisiusi ant kalvos Sintroje, daugiau nei 400 m aukštyje virš jūros lygio. Nuo šios pilies atsiveria puiki Sintros ir apylinkių panorama. Maurų pilį juosia gynybinė siena. Pilis mena pirmojo Portugalijos karaliaus, Alfonso Henriko kovas. Ši Maurų pilis, kartu su Sintros rūmais ir Penos rūmais yra įtraukta į Unesco pasaulio paveldo sąrašą. Įėjimas į pilį kainuoja apie 6 EUR

 

Sintros nacionaliniai rūmai

Palacio Nacional de Sintra rūmai iki 19 a. pabaigos buvo Portugalijos karališkosios šeimos rezidencija. Tai vieni geriausiai išlikusių karališkųjų rūmų Portugalijoje. Juose karaliai gyveno nuo 15 amžiaus.

 

Monseratės rūmai ir parkas

Juos Sintroje įkūrė turtingas anglų pirklys 18 amžiuje. 30 ha ploto parke puoselėjama įspūdinga augalų kolekcija.

 

Žaislų muziejus

Sintros Žaislų muziejus, arba Museu do Brinquedo, pasakoja žaislų istorijas nuo pat Egipto civilizacijos klestėjimo iki šių laikų. Muziejuje sukaupta per 40 tūkst. eksponatų. Muziejus atidarytas kasdien, išskyrus pirmadienius, nuo 10 iki 18 val. Įėjimas suaugusiems – apie 4,50 EUR, vaikams nuo 3 metų – 2,50 EUR.