Kelioniumanija.lt

Didžiausia Madeiros salynui priklausanti sala yra Madeira. Jos plotas sudaro 741 km2. Madeiros salynas – tai vienas iš dviejų Portugalijos autonominių regionų (kitas yra Azorų salos). Be Madeiros salos, salynui dar priklauso ir Porto Santo bei Desertas salos. 

Madeiros salynas nuo kito populiaraus atostogų salyno Atlanto vandenyne, Kanarų salų, nutolęs apie 400 km į šiaurę. O nuo Afrikos krantų Madeiros salynas nutolęs daugiau nei 500 km. 

Šis salynas, portugalų jūreivių atrastas 1419 m., buvo pirmasis iš Portugalijos didžiųjų atradimų 15 amžiuje. Salynas yra vulkaninės kilmės ir kartais dar vadinamas „plūduriuojančiu Atlanto sodu“, mat tai ypatingai žalia sala. 

Didžiausias Madeiros salos miestas yra jos sostinė Funšalis (Funchal), įsikūręs salos pietuose. Bene žymiausias iš Funšalio kilęs portugalas – futbolo žvaigždė Kristiano Ronaldo. Mieste įsikūręs nuostabus Funšalio botanikos sodas.

Turizmas yra vienas svarbiausių Madeiros pajamų šaltinių. Viena populiariausių atrakcijų yra banginių ir delfinų stebėjimas

Vulkaninės kilmės Madeiros saloje apstu vaizdingų pakrantės skardžių. Bene žymiausias jų – Cabo Girao skardis, virš Atlanto bangų iškilęs apie 580 metrų! Tai vienas aukščiausių pakrantės skardžių Europoje. Ant šio skardžio įrengta stiklinė apžvalgos aikštelė, tad nebijantys aukščio gali pasižvalgyti tiesiai po kojomis, kur dūžta Atlanto bangos, būdami daugiau nei pusės kilometro aukštyje. Dar vienas įspūdingas skardis – Boca da Risco

 

Kitos lankytinos vietos Madeiros saloje:

  • Porto da Cruz žvejų miestelis.
  • Ponta de Sao Lorenco yra labiausiai rytuose esantis Madeiros salos taškas.
  • Monte miestelis. Jis yra 520 m virš jūros lygio.
  • Porto Moniz miestelis.
  • Paul da Serra plynaukštė.
  • Levada tarp Ribeiro Frio ir Portela yra 10 km ilgio. 
  • Levada da Caldeirao Verde.

 

Kelionių idėjos