Kelioniumanija.lt

San Migelio sala neretai vadinama žaliąja sala ir banglentininkų rojumi, kadangi atšiauriojo Atlanto skalaujamose pakrantėse niekuomet netrūksta bangų. Tai didžiausia Azorų salyno sala, kurioje gyvena apie 140 tūkst. gyventojų. 

Azorų salynas sudaro autonominį Portugalijos regioną, salynui priklauso 9 vulkaninės kilmės salos, kurios nuo žemyninės Portugalijos nutolusios apie 1300 km. 

Azorų salyno rytinėje dalyje esančioje San Migelio saloje įsikūrusi ir šio autonominio regiono sostinė, Ponta Delgada, vienas iš penkių miestų Azoruose.

 

Lankytinos vietos:

 

Lagoa do Fogo

Lagoa do Fogo, arba Ugnies lagūna – tai ežeras, susiformavęs Agua de Pau ugnikalnio krateryje. Šis ežeras yra Azorų salynui priklausančioje San Migelio saloje, kuri yra didžiausia archipelage. Ugnikalnio, kuris kaip manoma, paskutinįsyk išsiveržė 16 a., pakrašty yra keletas karštųjų versmių.

 

Lagoa das Sete Cidades

Tai vadinamasis Septynių miestų ežeras – jį sudaro du nedideli ežerai, tarpusavyje sujungti siauru kanalu.

 

Furnaso karštosios versmės

Pirmą kartą išvydę šias versmes dažnai nustemba – jos purvinos rudos spalvos, mat yra gausiai prisotintos geležimi. Versmių vandens temperatūra siekia 43°C. Šioje paslaptingoje vietoje galima išvysti ir purvo baseinėlius, geizerius bei vietinius salų gyventojus, siūlančius paragauti maisto, pagaminto naudojant natūralią šilumą, kurią teikia žemės gelmės.