10 svarbiausių lankytinų vietų Paryžiuje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Vasario 26d.

Paryžius garsėja kaip vienas iš brangiausių ir tankiausiai apgyvendintų pasaulio miestų, o taip pat ir kaip viena iš populiariausių turistų lankomų vietų. Visame pasaulyje žinomi tokie Paryžiaus pastatai kaip Eifelio bokštas ar Triumfo arka, o Luvro muziejuje sukaupta viena įspūdingiausių meno kolekcijų. Tai svarbus kultūros, verslo ir politikos centras, pelnęs vieno iš romantiškiausių pasaulio miestų vardą.

Lankytojus į Paryžių traukia istorinis ir kultūrinis palikimas, o gurmanus – puikūs restoranai, geras prancūziškas vynas ir jo įvairovė. Paryžius yra svarbus miestas mados pasaulyje, čia gausu madingų parduotuvių ir prabangių mados namų. 17 a. Paryžius buvo vienas svarbiausių miestų, diktavęs madas visai Europai.

Gerų kainų skrydžių į Paryžių paieška

1.Eifelio bokštas

Eifelio bokštas (Tour Eiffel) – vienas iš Paryžiaus simbolių, nors buvo statytas tik kaip laikinas statinys. Šis 324 m aukščio bokštas buvo pastatytas 1889 m. siekiant paminėti Revoliucijos šimtmetį. Į bokšto viršų galima užkilti liftu, o jei neabejojate savo fizine forma, ir pėsčiomis – įveikus 1665 pakopas. Daugiau apie Eifelio bokštą

Žymiausios Paryžiaus apžvalgos aikštelės

paryzius-eifelis1.jpg

2.Eliziejaus laukai

Eliziejaus laukai (Avenue des Champs Elysees) – bene geriausiai žinoma Paryžiaus gatvė, užtvindyta restoranais, kavinėmis ir madingomis parduotuvėmis. Plati ir tiesi tarsi styga alėja driekiasi nuo Santarvės aikštės iki Triumfo arkos. Daugiau apie vietas, kurias Paryžiuje galima aplankyti nemokamai.

Žymiausios Paryžiaus parduotuvės

8paryzius-eliziejaus.jpg

3.Triumfo arka

Triumfo arką (Arc de Triomphe) buvo pradėta statyti paties Napoleono užsakymu ir turėjo būti skirta pergalei Austerlice paminėti. Tačiau statinys buvo baigtas jau nuvertus didįjį prancūzų karvedį. Triumfo arka gausiai išpuošta reljefais ir skulptūromis. Galima užkilti į apžvalgos aikštelę.

8paryzius-triumfo-arka.jpg

4.Dievo Motinos katedra

Dievo Motinos katedra (Notre Dame) yra žymiausia bažnyčia Paryžiuje ir puikus viduramžių architektūros pavyzdys. Šio viduramžių šedevro statybos prasidėjo 1163 m. ir truko 200 metų. Dievo Motinos katedroje buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai. Daugiau apie žymiausias Paryžiaus bažnyčias

8paryzius-katedra2.jpg

5.Luvras

Muziejus, visame pasaulyje garsėjantis viena iš vertingiausių meno kolekcijų – tai Luvras (Musee du Louvre), kuriam nuodugniai ištyrinėti vienos dienos nepakanka. Viduramžiais šioje vietoje buvo tvirtovė, vėlesniais laikais pastatai buvo perstatinėjami, plečiami. Muziejuje galima apžiūrėti 15-19 a. žymiausių Europos tapytojų, skulptorių darbus, senovės Rytų, Egipto, Antikinės Graikijos ir romėnų meno kūrinius, Prancūzijos karališkąsias brangenybes ir kt. Daugiau apie žymiausius Paryžiaus muziejus

8paryzius-luvras.jpg

6.Montmartre

Monmartro kvartalas jau kelis šimtmečius garsėja kaip menininkų meka. Gatvės menininkai čia parduoda savo darbus. Kvartale galima aplankyti žymųjų Moulin Rouge kabaretą, Montmartro muziejų, taip pat Salvadoro Dali muziejų, kuriame sukaupta daugiau nei 300 šio garsaus menininko darbų kolekcija. Monmartro pažiba – Šv. Jėzaus širdies bazilika (Sacre Coeur) – balta romantinio-bizantinio stiliaus bažnyčia, kuri buvo pastatyta 20 a. pradžioje.

8paryzius-sacre.jpg

7.Liuksemburgo rūmai

Ramus ir gražus istorinis Liuksemburgo kvartalas yra netoli triukšmingojo San Žermeno kvartalo. Šiuo metu parko supamuose Liuksemburgo rūmuose įsikūrę senato rūmai. Kadaise karališkajai šeimai priklausę rūmai revoliucijos metais buvo paversti kalėjimu.

8paryzius-liuksemburgo.jpg

8.Pompidu centras

Pompidou kultūros centre rengiamos įvairios parodos. Pastatas išsiskiria savo eksterjeru: gan keistai atrodo architekto sprendimas jo sienas tarsi paremti vamzdžiais bei statramsčiais. Visos pastato komunikacijos, kurios įprastai būna paslėptos statinių viduje, yra iškeltos į išorę.

8paryzius-pompidu.jpg

9.Les Invalides

Tai kvartalas, kuriam pavadinimas prigijo nuo Hotel des Invalides, t.y. apgyvendinimo įstaigos, Liudviko 14 pastatytos benamiams karo veteranams. Šalia yra karo istorijos muziejus bei keletas kitų muziejų. Kvartale taipogi yra Dome bažnyčia, kurios kriptoje ilsisi Napoleono palaikai.

8paryzius-invalides.JPG

10.Santarvės aikštė

18 a. pabaigoje Santarvės aikštėje (Place de la Concorde), pavadintoje Revoliucijos vardu, stovėjo giljotina. Čia buvo giljotinuoti Liudvikas 16, Marija Antuanetė ir kiti žymūs to meto žmonės. Vėliau aikštė pervadinta Santarvės vardu, joje buvo pastatytas daugiau nei 3000 m. senumo obeliskas – dovana iš Egipto.

8paryzius-concorde.jpg

 

Kelionių idėjos