5 svarbiausios Paryžiaus šventovės

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugpjūčio 26d.
Didžiųjų Europos miestų lankymas paprastai neatsiejamas ir nuo grožėjimosi jų įspūdingomis katedromis ir bažnyčiomis. Paryžiuje tokių šventovių – ne viena. 

Paryžiaus Dievo Motinos katedra, arba Notre Dame, yra žymiausia bažnyčia šiame mieste. Viduramžių šedevro statybos prasidėjo 1163 m. ir truko kelis šimtmečius. Dievo Motinos katedroje kadaise buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai. Katedra, tapusi vienu iš Paryžiaus simbolių, yra atvira visiems norintiems užsukti į vidų, tačiau labai tikėtina, kad teks luktelėti eilėje. 

 

5notre-dame1-1.jpg 

Sainte Chapelle, arba Šventoji Koplyčia – tai Liudviko IX statyta gotikinė bažnyčia (1248 m.) Paryžiaus širdyje, Ile de la Cite saloje. Šią viduramžių koplyčią puošia virtražai, o jos lubas – žvaigždės ir biblinės scenos. Šis viduramžių šedevras buvo skirtas saugoti švenčiausioms relikvijoms, tokioms kaip Kristaus erškėčių vainikas. Sainte Chapelle kadaise buvo vadinama rojaus vartais. Revoliucijos metu bažnyčia tarnavo kaip miltų sandėlis, tačiau vėliau buvo atstatyta.  

 

5sainte-chapelle.jpg 

Panteonas (Pantheon) – tai palyginti „jauna“ Paryžiaus šventovė, iškilusi 18 a. pabaigoje pagal Romos panteono modelį. Tačiau kupolas labiau primena Londono Šv. Pauliaus katedrą. Paryžiaus Panteone, kuris yra pastatytas miesto globėjos Šv.Genovaitės garbei, palaidoti tokie garsūs prancūzai kaip Volteras, Viktoras Hugo, Marija Kiuri ar Ruso.

 

5panteonas.jpg 

Nuo kalno baltuojanti Sacre Coeur – dar vienas Paryžiaus simbolis. Ši balta bažnyčia iškilusi 20 a. pradžioje Paryžiaus menininkų „Mekoje“ Montmartro kvartale. Pati Monmartro kalva, kurios pavadinimas siejamas su romėnų Marso laukais (kalva buvo religinių apeigų vieta nuo seniausių laikų), yra aukščiausia mieste, tad nuo čia atsiveria puiki Paryžiaus panorama. 

 

5sacre-coeur.jpg 

 

Seniausia bažnyčia Paryžiuje, statyta dar 558 m., yra benediktinų abatija St-Germain-des-Pres. Joje nuo seno buvo saugomos šventosios relikvijos. Nuo šios abatijos pavadinimo kilo ir viso Paryžiaus kvartalo vardas. St-Germain-des-Pres kvartalą 20 amžiuje pamėgo menininkai ir intelektualai. 

Nuotr. sxc.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 


Kelionių idėjos