Ilgas savaitgalis žydinčiame ir žaliuojančiame Paryžiuje – skrydis nuo 19 € !

Autorius: Kelionių manija , 2017, Kovo 03d.

Ilgasis savaitgalis – puiki proga atsiplėšti nuo rutinos ir pasimėgauti romantiškojo Paryžiaus atmosfera. Šis miestas kiekvieną atvykusįjį pakeri savo turtinga kultūra, subtilaus ir prabangaus grožio architektūra ir menu – istorinis Paryžiaus centras įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai ne tik Prancūzijos sostinė, bet ir svarbus visos Europos kultūros, meno, verslo ir net politikos centras.  Užtenka vos kelių dienų šiame mieste, kad parsivežtumėte namo pačių gražiausių įspūdžių! Tuo labiau, kad tiesioginis skrydis gegužės 27 – gegužės 31 iš Vilniaus į Paryžių ir atgal kainuoja vos 65,43 € (kaina pastebėta 2016.04.15 16:00, o norėdami sužinoti ar kaina nepasikeitė, spauskite ant paveiksliuko). Kainos dažnai keičiasi ir deja į didesnę pusę… Ilgai nesvarstykite, jei norite palydėti pavasarį Paryžiuje!

Atskrisite į Buvė oro uostą, o iš čia Paryžiaus centrą galite pasiekti autobusu. Kelionė trunka apie valandą – tai puiki proga pasižvalgyti po miesto apylinkes. Vienam asmeniui kelionė autobusu kainuoja 17 Eur.

Taigi, ką pamatyti Paryžiuje galima per tris dienas?

1 diena
Pažintį su Paryžiaus miestu neabejotinai vertėtų pradėti nuo miesto simboliu laikomo Eifelio bokšto. Nors 1889 m. pastatytas bokštas buvo skirtas tik Pasaulinei parodai, šiandien tai neatsiejama miesto dalis. Šiame 324 metrų aukščio statinyje įrengtos trys apžvalgos aikštelės, iš kurių aukščiausioji – net 276 m aukštyje.
Visai greta Eifelio bokšto driekiasi didžiausias viešasis parkas visame Paryžiuje, vadinamas Marso laukais. Pasigrožėkite parku ne tik iš Eifelio bokšto aukštybių, bet ir jame vaikštinėdami.
Paryžius garsėja ir pritrenkiančio grožio bažnyčiomis, kurių bent keletą tikrai turite pamatyti ne tik iš nuotraukų. Tai padaryti bus gana patogu, nes dvi iš jų, pačios įspūdingiausios, stovi miesto centre, Ile de la Cite saloje. Nuo Eifelio bokšto iki šios salos – 4 km, tad galite keliauti ir pėsčiomis. Viena iš saloje įsikūrusių bažnyčių – XIII a. gotikinė Šventoji koplyčia. Vos įžengus į šią šventovę apstulbina vitražų gausa ir per juos krintančios šviesos žaismė, bažnyčios lubas puošia žvaigždės ir biblinės scenos.
Antroji bažnyčia, esanti  Ile de la Cite saloje, – Dievo Motinos katedra. Ši bažnyčia – tai dar vienas viduramžių architektūros šedevras. Bažnyčia gali didžiuotis karališka savo praeitimi – joje buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai, tarp kurių ir Napoleonas Bonapartas. Apie kitas žymias Paryžiaus šventoves galite sužinoti čia: svarbiausios Paryžiaus šventovės.
Vos už kilometro nuo salos, jau kitoje Senos upės pusėje, įsikūręs Žoržo Pompidu centras. Pastatas savo neįprasta išvaizda akį traukia jau iš toli: paprastai slepiamos techninės detalės čia eksponuojamos atvirai: pastato fasadu atvirai išvedžioti vamzdžiai ir kitos komunikacijos, atviri ir įvairūs techniniai elementai. Tai vienas pirmųjų ir ryškiausių high tech stiliaus pavyzdžių. Jei vertinate modernųjį meną, būtinai apsilankykite šiame pastate įsikūrusiame Nacionaliniame moderniojo meno muziejuje. Beje, tai didžiausias moderniojo meno muziejus visoje Europoje, tad jame tikrai bus, ką pamatyti.
2 diena
Svečiuodamiesi Paryžiuje Jūs tiesiog privalote nuvykti į kiek toliau nuo miesto centro įsikūrusius Versalio rūmus. Rekomenduojama jiems skirti didžiąją antrosios dienos Paryžiuje dalį. Versalio rūmai – vienas įspūdingiausių prancūzų klasicizmo architektūros pavyzdžių, kartu tai vieni didžiausių ir puošniausių rūmų visoje Europoje.
Sugrįžę į miesto centrą praleiskite vakarą jaukiai šurmuliuojančioje Eliziejaus laukų aveniu – tai žavinga gatvė, kurioje įsikūrę daugybė kavinių, restoranų ir madingų parduotuvių (žymiausios Paryžiaus parduotuvės). Tai puiki proga Paryžių pažinti ne tik kaip kultūros, bet ir kaip trykštantį gyvybingumu, madingą ir puikia virtuve garsėjantį miestą.
Nueikite Eliziejaus laukų aveniu iki pat galo – iki Šarlio de Golio aikštės, kurioje išvysite didingą Triumfo arką. Šis statinys neabejotinai pritrenks Jus savo didybe – tai antra didžiausių (49,5 metrų aukščio ir 45 metrų pločio) išlikusių triumfo arkų pasaulyje. Triumfo arką puošia reljefai ir skulptūros.
3 diena
Trečiąją dieną rekomenduojame pradėti nuo pažinties su meno vertybėmis, saugomomis Luvro muziejuje. Tik iš karto nusiteikite, kad visą muziejų apeiti nei dienos, nei dviejų neužtenka, tad pasirinkite, kurias galerijas būtinai norite išvysti ir skirkite tam bent pusdienį, o likusias teks atidėti kitam kartui. Muziejuje eksponuojami žymiausių XV–XIX a. Europos tapytojų ir skulptorių darbai, taip pat čia galima išvysti Senovės Rytų, Egipto, Antikinės Graikijos ir Romos meno kūrinių ir kitų meno vertybių. Vienas žymiausių Luvro muziejaus eksponatų – Leonardo da Vinčio „Mona Liza“. Gal skaitėte knygą ar matėte filmą „Da Vinčio kodas“? Tuomet Luvro muziejus Jums atrodys itin paslaptingas…
Likusią dienos dalį paskirkite pasivaikščiojimui po Monmarto kvartalą, garsėjantį gatvės menininkų gausa. Šiame kvartale stūkso taip pat Paryžiaus simboliu laikoma XX a. Šventosios širdies bazilika. Ši bazilika pastatyta ant aukščiausios visame mieste Monmarto kalvos, tad iš bažnyčios kupolo atsiveria įspūdinga miesto panorama.

Jei reikia daugiau informacijos apie Paryžių:

Apie Paryžių kelioniumanija.lt

10 svarbiausių lankytinų vietų Paryžiuje