Įspūdžiai iš Paryžiaus: kodėl žiemą keliauti geriau?

Autorius: Rūta Juozapaitytė | Kelionių manija , 2014, Sausio 02d.
Gaila, tačiau daugelis iš mūsų žiemą keliones pamiršta ir gyvena jei ne vasaros atostogų atsiminimais, tai planais – ką gi aplankyti, kai tik orai pagerės. Tačiau nuvertinti gražiausių pasaulio miestų šaltuoju sezonu tikrai neverta. Ypač, jei kalbama apie įsimylėjėlių miestą – Paryžių.

Iš tiesų, aplankyti šį miestą būtent žiemą buvo vienas iš geriausių mano sprendimų praėjusiais metais. Nors daugybėje straipsnių tik ir keikiamos ilgos eilės prie gražiausių Paryžiaus objektų, didelės kainos ir laiko stoka, su kuria susiduriama norint susipažinti su miestu, visų šių dalykų mums puikiausiai pavyko išvengti atostogas suplanavus ne vidurvasarį, o gruodį.

 

 
Naiviems turistams – pinklės 
Neįprastai šilti orai šią žiemą neaplenkė ir Paryžiaus. Tad paskutinį metų mėnesį galėjome džiaugtis saulės spinduliais, beveik dešimties laipsnių virš nulio siekiančia temperatūra ir vietinių paryžiečių šypsenomis.

Mitas, kad žiemą meilės miestas apmiršta. Per keturias dienas Paryžiuje mums teko sutikti ne tik vietinių paryžiečių, daugybę turistų iš įvairių šalių, bet ir atkaklių gatvės prekeivių. Jų įkyriai siūlomi miniatiūriniai, žvilgantys, blizgantys, įvairiausiomis spalvomis mirguliuojantys Eifelio bokštai per kelias dienas spėjo gerokai įkyrėti. Tiesa, turistus vilioja ne tik jie. Bevaikštant po Luvro aikštę laužyta anglų kalba buvau užkalbinta ir gatvės piešėjo. Įtikinęs, jog piešia tik mokslo vardan jis bežarstydamas komplimentus suraitė nė kiek nepanašų į tikrąją mane portretą. Per mažiau nei minutę laiko nupieštą paveikslą už 2 eurus bandęs parduoti vyras tik liūdnai šyptelėjo, kai jo įsigyti nesutikau. Tiesa, jis nenorėjo ir atsakyti į klausimą, kiek turistų susigundo jo darbais.

 

paryzius-ziema1.jpg

Tačiau vienu turistams nuolat brukamu dalyku vis dėlto susidomėjome. Kepamus kaštonus Prancūzijos sostinėje galima pastebėti ypatingai dažnai. Neretai jie pardavinėjami tiesiog gatvių susikirtimuose ar skersgatviuose ugnį kaitinant ant skardinių. Higiena tai nespindėjo, tad keptų kaštonų nusprendėme paragauti švaresnėje vietoje – pakeliui link Triumfo arkos. Juos gaminantis vyras tą vakarą turėjo nemažai darbo. Panašu, kad šis užkandis tikrai susilaukia nemenko dėmesio.

Iš išvaizdos kepti kaštonai priminė lauže keptas bulves, iš struktūros – riešutus, o iš skonio – vanile gardintą sausoką košę. Nors paeksperimentuoti buvo smagu, po 4 kaštonų jau jautėmės persivalgę. Tad rankose nešdami šį gardėsį patraukėme link vieno iš didžiausių Paryžiaus pasididžiavimų – Triumfo arkos.

 

paryzius-ziema3.jpg

Ką verta pamatyti?
Apie tai, ką verta aplankyti Paryžiuje, rašėme ne kartą (Paryžius: kelionės planavimas, Paryžiaus lankytinos vietos). Smagu tai, kad žiemą lankytini objektai nesikeičia. Visi žymiausi objektai dirba ir šaltuoju metų laiku.
Einant link Triumfo arkos Eliziejaus laukuose nustebino įkurdintas Kalėdų miestelis. Jame buvo galima įsigyti ne tik šventinės atributikos, gardumynų ar karštųjų gėrimų, bet ir paieškoti dovanų artimiesiems. Smagu ir tai, kad veikia kalėdiniai atrakcionai, tad nuobodžiauti tikrai neteks.
Turistams siūloma ir kita pramoga – pasisukti šviečiančiu velnio ratu, iš kurio atsiveria vaizdas į visą Paryžių. Už 10 eurų ne tik apsukamas garbės ratas, bet ir pakeltoje kabinoje leidžiama pakyboti ir įamžinti gražiausius matomus vaizdus. Žinoma, dailiausiai atrodo iš tolo spindintis ir šviesos spindulį danguje brėžiantis Eifelio bokštas.

Kaip laikinas statinys statytas Paryžiaus simbolis, kurį galima prilyginti 80 aukštų pastatui žiemos metu papuošiamas dar įspūdingiau nei vasarą. Keliolikos minučių invervalu minutei Eifelio bokštas įžiebiamas tarsi Kalėdų eglutė – statinį papuošia mirgančių elektros lempučių instaliacija. Be abejonės, ji sulaukia daug susižavėjimo šūksnių ir plojimų.

 

paryzius-ziema2.jpg

Gerai ir tai, kad panorę užkilti į Eifelio bokšto viršų eilėje laukėme vos dešimt minučių. Nors turistų buvo nemažai, jokių ypatingų grūsčių ir nepasitenkinimo šūksnių girdėti nebuvo. Apsilankymas viršutinėje apžvalgos aukštelėje kainuoja 14,50 EUR (suaugusiems), 13 EUR –  jaunimui iki 24 m. Joje taip pat galima išgerti taurę vyno. Iš tiesų, vaizdai aukščiausiame Paryžiaus taške – pasakiški. Miestas atsiveria tarsi ant delno, tad tai pamatyti tikrai verta.

Žinoma, vykstant į Paryžių negalima aplenkti ir Monmarto, Mulen Ružo, Luvro, Sienos upės pakrančių. Beje, ten galima rasti ir spynučių su meilės pasižadėjimais išpuoštą tiltą, laivus, atrakcionus, paplaukioti kruizu ir pasidžiaugti gaiva, kurią miestui suteikia upė.

 

Pavyks sutaupyti
Kadangi žiemą Paryžiuje mažiau grūsčių ir žmonių, nesudėtinga sutaupyti ne tik savo laiką, bet ir pinigus. Daugelyje vietų siūlomi patrauklesni kelionių pasiūlymai, o nakvynę miesto centre galima rasti kur kas pigiau nei vasaros metu.
Mus priglaudęs paryžietis Maikas ne tik noriai papasakojo apie arčiausiai esančias lankomas vietas, bet ir paliko žemėlapius bei paties sudarytą gidą, kuriame – aplinkui esantys restoranai, parduotuvės ir kavinukės. Vienoje iš jų ir pusryčiavome. Kaip būdinga prancūzams, su kruasanu ir kavos puodeliu.
Iš tiesų, sutikti prancūzai į turistus reagavo tikrai maloniai. Matyt, daugelis jų yra pratę prie nuolat aplinkui žioplinėjančių ir įvairiausiomis kalbomis bešnekančių aplinkinių. Ypatingai nustebino tai, kad tikrų prancūzų – tamsiaplaukių, lieknų, su charakteringomis nosimis pavyko pamatyti pakankamai mažai. O neretai paklausus kelio paaiškėdavo, kad kalbamės su lygiai tokiais pat turistais kaip mes.
Tad Paryžiuje žiemos metu apsilankyti tikrai verta. Tuomet visai kitokią prasmę suteikia pakilimas į Eifelio bokštą, kur pirmą kartą per visą kelionę šaltukas kiek spaudžia iš džiaugsmo raustančius žandus ir vakarėjančio miesto stebėjimas jaukioje kavinukėje begurkšnojant paryžietišką vyną.
Taigi „less stress more success“ (mažiau streso, daugiau sėkmės – liet.) ir džiaugsmo planuojant geriausias metų atostogas žiemą!

Gerų kainų skrydžiams į Paryžių paieška

 

paryzius-ziema4.jpg

Nuotraukos Rūtos Juozapaitytės

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos