La Defense – moderni stiklo karalystė Paryžiuje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugsėjo 30d.
Nufotografuoti Paryžiaus architektūros šedevrus, užsukti į elegantišką šio miesto kavinukę, pasižvalgyti virš miesto stogų iš Eifelio aukštybių, pasisemti kultūros nesuskaičiuojamuose miesto muziejuose – tai keletas populiariausių idėjų, ką veikti meilės mieste. Tačiau tereikia pavažiuoti keliolika minučių pirmąja metro linija ir jūs – visiškai kitame pasaulyje. Pristatome La Defense – kvartalą, į kurį kasdien skuba tūkstančiai kostiumuotų tarnautojų ir biuro darbuotojų. 

Atokiau nuo centro esantis Paryžiaus verslo rajonas, La Defense, kimšte prikimštas stilingų dangoraižių (jų čia per 70) ir kitų modernių pastatų. Tai vienas didžiausių Europoje biurų kvartalų. Net jei ir nesižavite stiklo ir metalo konstrukcijomis, verta pasivaikščioti pagrindine kvartalo alėja, apžiūrėti modernias ir ne tik modernias skulptūras ar pailsėti žaliosiose zonose.

 

3paryzius-defense4.jpg 

Bene žymiausias, dėmesį prikaustantis La Defense pastatas, įkūnijantis 20-ojo amžiaus Triumfo arkos versiją – tai La Grande Arche de la Defense, arba Didžioji arka. Pastatas įspūdingas dieną, o dar labiau – naktį, kuomet rūsčias jo formas paryškina šviesos efektai. Kubo formos pastato tuščia ertme statybos truko ketverius metus. 106 m aukščio La Grande Arche pastato šoninėse dalyse įsikūrę valstybinės įstaigos, o viršutinėje dalyje veikia Informatikos muziejus.  

Na, o aukščiausią La Defense kvartalo pastatą, 55 aukštų Tour First, jau 2018 m. ketina pranokti du planuojami statyti 91 ir 93 m. aukščio Hermitage Plaza bokštai. 

 

3paryzius-defense1.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

 

Kelionių idėjos