Paryžiaus turgeliai: kur ieškoti vietinių gėrybių?

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugsėjo 19d.

Ir kas nenori keliaudamas pasijusti tarsi vietinis. Vienas iš būdų pajusti „vietinę“ Paryžiaus dvasią – tai apsilankymas jo turgeliuose, kuriuose prekeiviai siūlo viską nuo maisto gėrybių iki antikvarinių senienų. Praktiškai kiekvienas Paryžiaus rajonas turi vietinį turgelį, tačiau keletas jų yra gerai žinomi ne tik vietinių paryžiečių, bet ir pagarsėję miesto svečių tarpe. 

 

Marché Bastille 

Vienas populiariausių ir didžiausių maisto turgelių Paryžiuje yra Marché Bastille, kurio prekystaliai Richard Lenoir bulvaru nusidriekia du kartus per savaitę. Čia rasite kur kas daugiau ūkininkų produktų, nei bet kuriame Paryžiaus supermarkete – nuo šviežių daržovių iki ekologiškos vištienos ar vietinių sūrių. Maisto produktais čia prekiaujama ketvirtadieniais ir sekmadieniais, o šeštadieniais prekystalius nukloja menininkų darbai.

 

Marché les Enfants Rouges

Įsikūręs gana ramiame Paryžiaus rajone, Marché les Enfants Rouges yra seniausias dengtas turgelis mieste, veikiantis nuo 17 amžiaus pradžios, tiesa, atnaujintas. Turgelis dirba kasdien išskyrus pirmadieniais Rue de Bretagne gatvėje. Čia galima įsigyti ne tik prancūziškų delikatesų, bet ir itališkų, japoniškų ir kt. gėrybių. 

 

Marché Mouffetard

Rue Mouffetard gatvėje šviežių daržovių, gardžių sūrių ir kvepiančių bandelių prekeiviai įsikuria kiekvieną rytą, išskyrus pirmadieniais. Prekystalius supa istoriniai namai. Trečiadieniais, pentadieniais ir sekmadieniais prekystaliai nusidriekia iki pat Monge aikštės, kurioje taip pat šurmuliuoja maisto gėrybių prekeiviai ir pirkėjai-gurmanai.

 

Saxe-Breteuil

Gardūs ūkininkų sūriai, šviežios austrės, gaivios daržovės ir įvairūs delikatesai pirkėjų laukia ir Saxe-Breteuil turgelyje, kuris renkasi visai netoli nuo Marso laukų ir Eifelio bokšto, Saxe aveniu ketvirtadienio ir šeštadienio rytais. 

 

Marché aux Puces de St-Ouen

Avenue de la Porte de Clignancourt gatvėje įsikūriantis blusturgis – vienas didžiausių ne tik Paryžiuje, bet, ko gero, ir visame pasaulyje. Čia kiekvieną savaitgalį ir pirmadieniais susirenka apie 3000 prekeivių, siūlančių pagyvenusius, bet kažkam dar galbūt vertingus daiktus. Metro stotelė – Porte de Clignancourt. 

 

Marché aux puces de la Porte de Vanves

Dar vienas Paryžiaus blusturgis, gerokai mažesnis negu de St-Ouen, įsikūręs Avenue Marc Sangnier. Turgus renkasi šeštadieniais-sekmadieniais, metro stotelė Métro Porte de Vanves. 

 

Marché de Montreuil

Šis turgelis – tai tikras antikvariato mėgėjų lobis, kadangi čia galima įsigyti ne tik senovinių baldų ar namų rakandų, bet ir vintažinių rūbų. Blusturgis renkasi Avenue du Professeur André Lemierre šeštadieniais-pirmadieniais. 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos