Kelioniumanija.lt

Pietinėje Prancūzijoje, nuo Marselio į pietus besidriekiančioje pakrantėje uolose įsirėžusios siauros įlankėlės, primenančios fiordus ir vadinamos calanques. Ši įstabi pakrantė driekiasia apie 20 km iki pat Cassis. 

Balsvos spalvos kalkakmenio skardžius, kurie drąsiai neria į neapsakomo žydrumo jūrą, geriausia apžiūrėti plaukiant laivu. Jachtomis ir laiveliais į šiuos pietų Prancūzijos fiordus organizuojamos apžvalginės ekskursijos iš senojo Marselio uosto, La Ciotat ir Cassis prieplaukų. 

Cassis kadaise buvęs nedidelis žvejų kaimelis, romantiškai įsispraudęs tarp uolų. Šiandien tai populiarus ir mėgstamas kurortas.

Įspūdingosiso calaques yra populiarios ir žygeivių tarpe, mat čia įrengta daug vaizdingų įvairaus sudėtingumo trasų.

Tačiau dėl karšto klimato žygius į šias kalnuotas vietoves patariama planuoti kovo-gegužės mėnesiais, be to, būtina apsirūpinti geriamu vandeniu. Per vasaros karščius čia netgi draudžiama lankytis. Šioje vietovėje driekiasi GR 51 žygeivių trasa, kurios ilgis – 28 km. 

Įspūdingomis pajūrio panoramomis galima grožėtis ir keliaujant automobiliu: bene vaizdingiausias šios pakrantės kelias, Corniche des Crêtes, driekiasi apie 15 km nuo Casssis link La Ciotat. Šis kelias vingiuoja ir pro aukščiausią Prancūzijos pakrantės uolą – Cap Canaille, kuri išsišovusi 394 m virš jūros.