Kelioniumanija.lt

Septynaukštė Brissaco pilis – aukščiausia Prancūzijoje. Tai, be jos išskirtinio grožio, bemaž vienintelis šios Prancūzijos pilies išskirtinumas. 204 kambarių tvirtovė vadinama „Luaros slėnio gigante“ pradėta statyti dar 11 amžiuje. 1502 metais šią pilį įsigijo René de Cossé – pirmasis pilies markizas. Šiandien pilį valdo jau 13-a Brissaco markizų karta. Tai taip pat išskirtinis dalykas – skirtingai nei daugybė kitų pilių, kurių savininkai teisių į pilies nuosavybę ilgainiui dėl įvairių priežasčių neteko, Brissaco pilies nuosavybė keliauja iš kartos į kartą.

 

Pilis atvira lankytojams. Čia įrengtas ne tik muziejus, bet ir viešbutis. Pilyje taip pat gyvena ir dabartinio jo savininko markizo šeima. Įstabu ir tai, jog pilies markizą itin gerbia visi Brissac-Quince miestelio gyventojai. Ir iš tiesų yra už ką: markizas atviras ne tik įvairioms labdaros ir renginių idėjoms, bet ir nesibodi pats pabendrauti nei su miestelio gyventojais, nei su į pilį užsukusiais turistais. Paprastas ir nuoširdus, kaip ir jam priklausanti pilis, markizas išsiskiria nebent tik prancūzui nebūdinga tobula anglų kalbos tartimi.

 

Pilyje įrengtos ir paveikslų galerijos, koplyčia, privatus teatras bei kt. Nors Brissac-Quince miestelyje praleisti pakaktų gero pusdienio, norint jį apžiūrėti ir apsilankyti jo tvirtovėje, pasiilgę magijos ir norintys atnaujinti kasdienybės atbukintus jausmus bei užgožtas emocijas turėtų leisti sau prabangą neskubant pasimėgauti šiuo miesteliu ir jo užburiančia dvasia bent diena ilgiau.

Kelionių idėjos