Kelioniumanija.lt

Chinono pilis apie savo didybę byloja stūksodama kalno viršūnėje. Taip tarsi primindama ir savo istorinę svarbą. Šis galingas kūrinys buvo statomas itin ilgai. Pirmuosius pilies įtvirtinimus padėjo dar Senovės Romos kariai. Šiandien visą pilies kompleksą sudaro trys dalys, primenančios skirtingas istorines epochas. Naujų spalvų piliai suteikė ir 2008–2009 m. čia vykusios rekonstrukcijos.

 

Chinono pilies praeitį puošia itin spalvingos ir ryškios istorinės asmenybės, tarp kurių: Ričardas Liūtaširdis, Kardinolas Rišeljė, Jonas Bežemis ir kt., gyvenę šioje pilyje. Teigiama, kad būtent čia savo istoriją sukrėtusių žygių kelią pradėjo Žana d'Ark.

 

Aplankius pilį, būtų nuodėmė tarsi gyvatė ant kalno išsirangiusiomis gatvelėmis nenusileisti į pilies papėdę. Šios gatvės, tarsi visiškai nepakitusios nuo tada, kai buvo išgrįstos, sukelia ne mažiau ypatingų emocijų. Čia oras kvepia praeitimi ir istorija. Iš lėto žemyn vinguriuojančios siauros gatvės apsuptos iki skausmo gražių pastatų. Kalno papėdėje – nauji, iš tarsi dekoratyvinių krautuvėlių ir kavinukių sklindantys ir vaizduotę žadinantys kvapai, filmus primenančios parduotuvėlės, besišypsantys miestelio gyventojai.

Kelionių idėjos