Kelioniumanija.lt

Didžiųjų Alpių kelias (Route des Grandes Alpes) – tai įspūdingas automobilių maršrutas, kurio ilgis – 700 km. Maršrutas prasideda Tonono (Thonon) mieste prie Ženevos ežero ir tęsiasi per Alpes iki pat Viduržemio jūros pakrantės.

Keliaujant šiuo maršrutu, kuris paprastai trunka nuo 2 iki 5 dienų, galima pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais. Šiame kelyje yra 15 perėjų. Važiuojant didžiuoju Alpių keliu galima aplankyti keletą jaukių miestelių – Ansi, Grenoblį ir kt.

Tai kelias, vingiuojantis pro kvapą gniaužiančius Alpių slėnius ir į dangų šaunančias viršukalnes, atšiaurias kalnų perėjas ir rūsčias mėnulio paviršių primenančias uolėtas kalvas. Tai kelias, vietomis susiaurėjantis iki vos vienam automobiliui pakankamo pločio ir viliojantis dviratininkus išbandyti savo jėgas. Tai kelias, nuo kurio paslaptingais Alpių takeliais šakojasi daugybė pėsčiųjų maršrutų.

Planuojant kelionę Didžiuoju Alpių keliu reiktų įsidėmėti, kad visas maršrutas atidarytas nuo birželio iki spalio, tuo tarpu kai kurios atkarpos gali būti lankomos ir kitu metų laiku – kai tik ten nėra sniego.

Šį maršrutą renkasi ne tik keliaujantys automobiliu, bet ir norintys savo jėgas išbandyti kelionėje dviračiais. Minėtą atstumą minant dviračio pedalus galima įveikti per 8 dienas. Be abejo, tam reikalingas specialus pasirengimas. Tuo tarpu važiuojant automobiliu prireiks maždaug 28 valandų. Vis dėlto, patartina nelėkti kaip akis išdegus ir skirti laiko apžiūrėti pakelės kalnų miestelius, pasivaikščioti vaizdingais slėniais ir pasigrožėti nepakartojama Alpių gamta.