Kelioniumanija.lt


Pont du Gard
– netoli nuo Nimo miesto, Prancūzijos Provanso regione esantis 49 m aukščio romėnų akvedukas, statytas prieš 2000 metų. 

Šis akvedukas-tiltas buvo nutiestas 1 amžiuje virš Gardono upės. Kadaise tai buvo 50 km besidriekiančio Nimo akveduko dalis. Šis akvedukas tiekdavo vandenį iš Uzeso versmės į romėnų Nemauso miestą (dabartinį Nimą, arba prancūziškai, Nimes).

Nimo akvedukas buvo išties pažangus romėnų inžinerinis sprendimas – aukščių skirtumas tarp akveduko pradžios ir pabaigos sudarė vos 17 m. Manoma, jog akvedukas kasdien tiekdavo apie 20 tūkst. kubinių metrų vandens. 

Tai vienas iš geriausiai išlikusių romėnų akvedukų-tiltų, nors ir buvo nebeprižiūrimas nuo 4 amžiaus. Išlikę trys arkų lygiai, kurių bendras aukštis yra 49 m. Ši akveduko dalis taip gerai išsilaikė vien jau dėl to, kad ir žlugus Romos imperijai, konstrukcija buvo naudojama kaip tiltas. 

Pont du Gard akvedukas yra įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą 1985 m. Greta akveduko įkurtas interaktyvus muziejus, supažindinantis su akvedukų statyba ir romėnų inžineriniais sprendimais. 

 

Pont du Gard lankymas:

  • Šį akveduką galima aplankyti nemokamai. Kainuoja tik pasistatyti automobilį greta įrengtose stovėjimo aikštelėje. Stovėjimo aikštelės įrengtos abejose Gardo upės pusėse.
  • Kaip atvykti? Pont du Gard yra pusiaukelėje tarp Nimes ir Avinjono miestų.

Kelionių idėjos