Kelioniumanija.lt

Rusiljonas (Roussillon) – iš pirmo žvilgsnio, tai tipinis jaukus Provanso miestukas Vokliūzo departamente. Liuberono regioniniame parke. Tačiau be provansiško grožio jį dar garsina greta esančios spalvingosios ochros kasyklos. Vos už keliolikos žingsnių nuo miestuko įrengtas apžvalginis takas – Sentier des Ocres. Einant šiuo keliuku prieš akis atsiveria įvairių atspalvių raudonos spalvos atodangos. Kartais ši vietovė dar vadinama „Provanso Koloradu“.

Ochra – tai vienas iš seniausių žmonių naudotų natūralių pigmentų. Rusiljono vietovėje ochra susimaišiusi su smėliu suformavo įspūdingas atodangas. Ochros pagrindas – tai geležies rūda. Ochros atspalviai kinta nuo rusvai gelsvos iki sodrios raudonos.

XIX a. šiose vietovėse ochra buvo kasama masiškai, o pigmentas daugiausia buvo naudojamas tekstilės pramonėje. Šiuo metu ochros gavyba šiose vietovėse yra uždrausta siekiant išsaugoti neįprastą kraštovaizdį.

Ant kalvos įsikūrusio Rusiljono miestelio namai nudažyti raudonais atspalviais kvieste kviečia paklaidžioti siauromis senovinėmis gatvelėmis.

Apie šią vietovę pasakojama įdomi legenda. Rusiljono pilyje kadaise gyveno lordas Reimondas d‘Avinjonas su žmona Sermonde. Lordas daug laiko praleisdavo medžiodamas, o jo žmona, dažnai likdavusi viena, įsimylėjo jauną vaikiną, tarnavusį dvare. Pavydus vyras, supratęs kas vyksta, pasikvietė vaikiną į medžioklę, kurios metu jam nukirto galvą. Kerštingasis lordas išplėšė jaunuolio širdį ir įsakė virėjui ją pagaminti vakarienei. Žmonai patiko neįprastas patiekalas, tačiau Reimondas neiškentė nepasakęs, kad tai yra jos mylimojo širdis. Tai išgirdusi Sermondė išbėgo iš pilies ir šoko nuo skardžio, o jos krauju nusispalvino apylinkių žemė.