Kelioniumanija.lt

Karališkoji Šamboro pilis (Chateau de Chambord) yra ne tik viena įspūdingiausių Prancūzijoje, bet ir didžiausia Luaros slėnyje – joje net 440 kambarių. Šamboro pilis yra netoli – vos už 14 km nuo Blua pilies, kuri buvo viena iš Šamboro pilį stačiusio karaliaus Pranciškaus I rezidencinių pilių.

Prancūziškojo renesanso stiliaus Šamboro pilis yra įsikūrusi gana nuošalioje vietoje, kadaise ji buvo naudota kaip karališkoji medžioklės rezidencija. Manoma, kad prie šios įspūdingos pilies projekto prisidėjo ir pats Leonardo da Vinči. Pilies architektūroje sumišęs prancūziškasisi viduramžių stilius ir itališkasis renesansas. Baltuojančią pilį vainikuoja keturi įspūdingi cilindro formos bokštai. 

Pilies statybos truko beveik tris dešimtmečius ir buvo baigtos 1547 m. Po Didžiosios prancūzų revoliucijos pilis buvo kuriam laikui apleista, tačiau 19 a. restauruota. 1981 m. Šamboro pilis buvo įtraukta į Unesco pasaulio paveldo sąrašą.

Vienas įspūdingiausių pilies architektūros elementų – tai dviguba spiralinė laiptinė, taip pat lankytojus stebina prabangūs Pranciškaus I apartamentai, vakarinėje rūmų dalyje įrengta koplyčia. Nuo pilies terasų atisveria pilį supantis didžiulis parkas. Kadaise šis didelis daugiau nei 5 tūkst. ha užimantis parkas buvo karališkieji medžioklės plotai. Šamboro pilyje rengiamos įvairios parodos. 

 

Šamboro pilies lankymas:

  • Pilis lankytojams atvira kasdien išskyrus kai kurias šventines dienas (pavyzdžiui, sausio 1 d. ar gruodžio 25 d.) 
  • Pilies darbo valandos nuo 9 iki 17 val. (vasaros sezono metu – iki 18 val.)
  • Įėjimas į pilį 2014 m. kainuoja 11 EUR

 

 

Kelionių idėjos