Kelioniumanija.lt

Šartro (Chartres) katedra – tai įspūdingo dydžio katedra (jos ilgis – 130 m), garsėjanti puikiais vitražais, kurie vaizduoja biblines scenas. Bažnyčioje priskaičiuojama per 170 nepaprasto kruopštumo pareikalavusių vitražų. 

Romaninio stiliaus bažnyčia buvo pastatyta 11 a., tačiau vėliau jos didžiąją dalį nusiaubė gaisras. Vienoje iš katedros koplyčių saugomas Mergelės Marijos apsiaustas. O pati bažnyčia laikoma viena geriausiai išlikusių viduramžių bažnyčių Prancūzijoje.  

Iš tolo matosi stypsantys Šartro katedros bokštai – jie žymūs ne tik savo aukščiu, bet ir tuo, jog yra skirtingų stilių. Vienas bokštas yra romaninis, kitas – gotikinis. Romaninio stiliaus Pietinis bokštas yra 105 m aukščio, o į 112 m aukštį kylantis gotikinis bokštas kviečia pasižvalgyti virš Šartro stogų – tereikia įveikti 350 pakopų siaurais spiraliniais laiptais. 

Šartro įsikūręs tarsi kryžkelėje – tarp Normandijos, Bretanės ir Luaros slėnio, tad nesunkiai pasiekiamas keliautojams, ketinantiems aplankyti bet kurį iš šių regionų. 

Šartro taip pat garsus dailiu senamiesčiu, čia taipogi galima aplankyti keletą muziejų.  

 

Kelionių idėjos