Kelioniumanija.lt

Versalio rūmai (Chateau de Versailles) – tai buvusi Prancūzijos karalių rezidencija ir bene lankomiausia pilis visoje šalyje. Šie rūmai, esantys apie 20 km nuo Paryžiaus, yra vienas garsiausių prancūzų klasicizmo šedevrų. 

Versalio rūmai – vieni didžiausių ir puošniausių rūmų Europoje. Teigiama, jog juose telpa apie 20 tūkstančių žmonių.

Prabanga tviskančius rūmus pasistatė karalius Liudvikas XIV. Tačiau jau 11 amžiuje ši vieta minima rašytiniuose šaltiniuose, kaip karališkieji medžioklės plotai. Tiesa, anuomet čia tebuvo nedidelis medžioklės namelis, kuris buvo po truputį plečiamas, kol Liudvikas XIV galiausiai nusprendė čia pastatyti prabangius rūmus.

Rūmų statyboms buvo pasitelkti garsūs to meto architektai ir kiti specialistai. Be to, statybų metu buvo gerokai patuštintas valstybės iždas. Vis tik, rezultatas atitiko tikslą ir tapo Karaliumi Saule praminto Liudviko XIV šlovės simboliu. Rūmai garsėjo ne tik prašmatniomis puotomis, pompastiškais renginiais, čia buvo rengiami įspūdingi spektakliai ir netgi operos pasirodymai.

Rūmams prašmatnumu nenusileido ir juos supantys sodai. Versalio rūmų sodai plyti daugiau nei 100 ha teritorijoje. Soduose laikomasi griežto plano, vyrauja geometrija. Čia preciziškai prižiūrimas vejas bei gyvatvores, įmantrius augalus bei takelius puošia marmurinės mitines būtybes vaizduojančios skulptūros ir gausybė fontanų. 

Gerų skrydžių kainų į Paryžių paieška

Versalio rūmų lankymas

Kainos. Įėjimas į Versalio rūmus kainuoja – 15 EUR

Nemokamas apsilankymas. Nemokamai Versalio rūmuose gali lankytis asmenys iki 18 metų, taip pat Europos Sąjungos piliečiai, kuriems 18-25 metai. 

Darbo laikas. Versalio rūmai lankytojams atviri kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienius. Taip pat Versalio rūmai uždaryti šiomis švenčių dienomis: sausio 1 d., gegužės 1 d., gruodžio 25 d. 

Sezono metu (nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 1 d.): 9.00-18.30 val.

Ne sezono metu: 9.00-17.30 val.