Kelioniumanija.lt

Arlis (Arles) – Provanso miestas, įsikūręs Ronos upės pakrantėje. Miestas kadaise buvo svarbus romėnų centras, jame išlikę nemažai romėnų laikų palikimo. Romėnų ir romaniniai Arlio statiniai yra įtraukti į Unesco pasaulio paveldo sąrašą.

Romėnai mieste įsikūrė 123 m.pr.Kr. ir pavertė jį svarbiu prekybos centru. Miestas ypatingai suklestėjo 4-5 a., kuomet romėnai iš čia vykdė dažnas karines kampanijas. Miestą ypatingai pamėgo imperatorius Konstantinas I, kuris čia įrengė prabangias pirtis (termas), dalis jų išlikę iki šių dienų.

 

Lankytinos vietos Arlyje:

 

Arlio romėnų amfiteatras

Tai yra vienas geriausiai išsilaikiusių romėnų laikų statinių Provanso regione. Amfiteatras yra ovalo formos ir talpindavo apie 21 000 žiūrovų. Šiandien čia rengiami įvairūs renginiai, tarp jų – ir bulių kautynės.

 

Antikinis teatras

Iš šio romėnų kadaise statyto teatro liko tik dvi kolonos, statinio akmenys buvo panaudoti kitų pastatų statyboms. Tačiau čia iki šiol rengiami įvairūs renginiai ir pasirodymai.

 

Konstantino pirtis

Tai yra vienintelis statinys, išlikęs iš kadaise Arlyje stovėjusių prabangių ir didelių imperatoriaus Konstantino rūmų.

 

Kitos lankytinos vietos

Šv. Trofimo bažnyčia – tai 12 a. romaninio stiliaus bažnyčia. Respublikos aikštė yra centrinė miesto aikštė, kurios vidury yra egiptietiškas obeliskas. Arlis garsus tuo, jog čia kelis metus gyveno žymusis menininkas Van Gogas, tad čia galima aplankyti Van Gogo namą. Žymusis impresionistas čia sukūrė per 300 darbų.