Kelioniumanija.lt

Avinjonas (Avignon) – 14 a. šiame mieste buvo įsikūrusi popiežių rezidencija, kuri buvo perkelta iš Romos. Tad visas katalikų pasaulis buvo valdomas iš čia. Popiežiaus rūmai buvo paversti masyvia tvirtove, mat tuo metu bažnyčiai grėsė visokie neramumai.

Miestas įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

 

Lankytinos vietos Avinjone:

 

Popiežių rūmai

Didžiulė Avinjone esanti tvirtovė, vadinama Popiežių rūmais (Palais des Papes) 14 amžiuje buvo popiežių rezidencija. Popiežių rūmų statybos buvo pradėtos 1335 m. ir truko apie 20 metų. Šie rūmai laikomi didžiausiais gotikiniais rūmais Europoje – bendras jų plotas yra 15 tūkst. kv.m, t.y. prilygtų 4 vidutinio dydžio gotikinėms katedroms. Rūmuose galima aplankyti didingas menes, freskomis išpuoštus popiežių apartamentus, koplyčias bei pagalbines patalpas. Popiežių rūmuose šiandien rengiamas kasmetinis teatro, baleto ir klasikinės muzikos festivalis.

Avinjono Popiežių rūmų lankymas: Popiežių rūmai lankytojams atviri kasdien. Vasaros sezono metu – nuo 9 iki 19 val. Kitu metu darbo valandos kiek trumpesnės. Įėjimas kainuoja apie 11 EUR.

 

Pont Saint Benezet 

Saint Benezet tiltas buvo pastatytas viduramžiais, 12 amžiuje. Deja, šio tilto išlikusi tik maždaug pusė. 17 a. dalį tilto apgriovė smarkus potvynis.

 

Musee Lapidaire 

Šiame muziejuje eksponuojamos ikiromaninio Provanso skulptūros, mozaikos ir kiti meno dirbiniai.

 

Musee Calvet 

Šis muziejus didžiuojasi prancūzų menininkų dailės kolekcija, taip pat eksponuojami romėnų laikų radiniai.

 

Musee du Petit Palais

Tai 13 a. buvusi vyskupų rezidencija, kurioje šiuo metu įrengtas muziejus.

 

Kitos lankytinos vietos 

Laikrodžio aikštė (Place de l‘Horologe) – centrinė miesto aikštė. Pagrindinės miesto bažnyčios – tai Notre Dame katedra (12 a.) ir Sen Pjero bažnyčia.