Kelioniumanija.lt

Grasas (Grasse) – tai nedidelis miestelis Prancūzijos Provanso-Žydrosiso pakrantės regione. Miestas nuo Kanų nutolęs apie 15 km. Grasas yra laikomas pasaulio parfumerių sostine.

Grasą supa tipinis Provanso kraštovaizdis su banguojančiomis kalvomis ir levandų laukais. Miestelio įžymybė – Notre Dame du Puy katedra. Senamiestį sudaro 17-18 a. namai, tarp kurių vingiuoja jaukios gatvelės. Jose apstu įvairiausiais kvepiančiais dalykėliais prekiaujančių parduotuvėlių, parfumerijų.

Su Graso miestu siejama prancūzų parfumerijos istorijos pradžia. Šis miestas jau 13 amžiuje garsėjo kaip odininkų miestas ir prekybos odomis centras. Viduramžiais paplitusi mada nešioti kvepalais iškvepintas odines pirštines ir buvo parfumerijos suklestėjimo pradžia.

18 amžiuje Grase jau ne tik buvo įsikūrę gausybė geriausių šalies parfumerių, bet ir galiojo tam tikri šį amatą reguliuojantys įstatymai.

Dabar su parfumerių amato subtilybėmis galima susipažinti apsilankius nedidelėse parfumerijos gamyklėlėse, pavyzdžiui, Galimard, Fragonard ar Molinard. Taip pat Grase veikia Parfumerijos muziejus, pasakojantis 3 tūkstančių metų senumo kvepalų istoriją.