Kelioniumanija.lt

Kanai (Cannes) – Prancūzijos Rivjeros miestas, garsėjantis kasmetiniu Tarptautiniu kino festivaliu, rengiamu nuo 1946 m. Festivalis vyksta Palais des Festivals rūmuose. Kanų kino festivalis paprastai rengiamas gegužės mėnesį ir suburia minias žvaigžių ir kitų pramogų pasaulio atstovų, o taip pat ir žurnalistų.

Kanai, įsikūrę Žydrojoje pakrantėje, neretai asocijuojasi su prabanga ir pasaulinio garso žvaigždėmis. Tai legendinis kurortas, kupinas privačių turtuolių vilų, prabangių jachtų, elegantiškų viešbučių bei madingų restoranų.

 

Lankytinos vietos Kanuose:

 

Boulevard de la Croisette 

Ši palmėmis apsodinta gatvė ne tik vienas svarbiausių traukos centrų Kanuose, bet ir bene madingiausia visos Žydrosios pakrantės gatvė.

 

Kanų senamiestis

Senamiestis, arba Le Suquet – tai vieta, kurioje kadaise buvo senasis žvejų kaimelis, vėliau išaugęs į madingąjį Kanų kurortą. Čia rasite ne tik siauras senamiesčio gatveles, bet ir 11 amžiuje iškilusį apžvalgos bokštą, Tour du Mont Chevalier.

 

Musée de la Castre

Viduramžių vienuolyne, ant kalvos įsikūręs Musée de la Castre, kuriame sukaupti Viduramžių jūros regiono archeologiniai radiniai, meno kūriniai. Nuo kalvos atsiveria įspūdinga Kanų ir pakrantės panorama.

 

Vieux Port

Senasis Kanų uostas, arba Vieux Port, įsitaisęs pakrantėje ties istoriniu Le Suquet rajonu