Kelioniumanija.lt

Karkasonas (Carcassonne) – įspūdingas viduramžių miestas ant Odo (Aude) upės kranto. Miestas buvo įkurtas romėnų 2 a. pr. Kr.

Šioje strateginėje vietoje nuolat kirtosi įvairių valstybių interesai, tad įtvirtinimai nuolat buvo stiprinami. 5 a. Karkasonas atiteko vestgotams. Vėlesniais laikais Karkasono tvirtovė ilgą laiką žymėjo sieną tarp Prancūzijos ir Aragono (Ispanijos) karalystės. Tvirtovės sienas stiprino ir arabai, frankai, prancūzai.

17 a. valstybių riba pasislinko į šiaurę, tad tvirtovės karinė reikšmė sumenko, o gynybiniai įtvirtinimai buvo apleisti, sienų akmenis imta naudoti kaip statybinę medžiagą kitiems pastatams statyti. Tvirtovės atstatymo darbai prasidėjo tik 19 a. vidury ir truko iki 20 a. pradžios, o vėliau pilis buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Karkasono miestą-tvirtovę puošia 53 bokštai. Dvigubomis sienomis apsuptame mieste vingiuoja daugybė siaurų gatvelių, kuriose įsikūrę jaukūs restoranai ir suvenyrų parduotuvėlės. Įėjimas į miestą nemokamas, tačiau norint patekti į tvirtovę teks mokėti už bilietą. Trenkavelių pilis, iškilusi 12 a. ir romaninė 12 a. bazilika, pagražinta gotikiniais motyvais – tai svarbiausios Karkasono įžymybės.

Liepos-rugpjūčio mėnesiais Karkasono senamiestyje paprastai vyksta kultūrinis festivalis, tvirtovės gatvelėse šurmuliuoja Viduramžių mugė. Karkasone taip pat verta aplankyti ir žemutinį miestą, kurį su įtvirtintu aukštutiniu miestu jungia arkinis tiltas, pramintas Senuoju.

 

Kelionių idėjos