Kelioniumanija.lt

Lionas (Lyon) – trečias pagal dydį Prancūzijos miestas, įsikūręs dviejų upių – Ronos ir Sonos santakoje. Miesto istorija prasidėjo 44 m. pr. Kr., kuomet Julijus Cezaris čia įkūrė Lugdunum gyvenvietę, tapusią svarbiu kariniu ir prekybiniu Galijos centru. Iki šių dienų išlikę nemažai senojo romėnų įkurto miesto griuvėsių – tai teatrų, amfiteatrų, akveduko liekanos.

Pagrindinės turistų lankomos vietos įsikūrę Liono Forviere ir Vieux Lyon rajonuose. Forviere dar vadinamas Bažnyčių kvartalu. Ši kalva ir buvo ta vieta, kur prieš kelis tūkstančius metų įsikūrė romėnai, padėję pamatus dabartiniam miestui.

Vieux Lyon, arba Senasis Lionas, yra antras pagal dydį renesansinis miestas, po Venecijos. Čia daugiausia išlikę 15-17 a. pastatai, tarp kurių vingiuoja siauros gatvelės, praktiškai nepakitusios nuo Viduramžių. Daugiausia šie namai priklausė turtingiems italų, vokiečių bei flamandų pirkliams. O šiuo metu čia karaliauja amatininkai ir suvenyrų pardavėjai.

Dar viena svarbi Liono ypatybė – tai vadinamieji traboules, arba tuneliai-koridoriai, jungiantis įvairias gatveles, ištisas jų labirintas. Bene žymiausias ir įdomiausias iš jų yra Passage Thiaffait. Šie tuneliai buvo įrengti amatininkų, kurie norėdavo greičiau pristatyti prekes.

Lionas 1998 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 

Lankytinos vietos Lione:

 


Forviere bazilika 

Tai įspūdinga 19 a. bazilika, esanti ant Forviere kalvos. Šis eklektikos stiliaus balto marmuro statinys savo forma primena apverstą dramblį. Greta yra Forviere apžvalgos aikštelė, kur nuo kalvos atsiveria Liono panorama. Sakoma, jog giedromis dienomis nuo čia matosi net ir Monblano viršūnė.

 

Romėnų palikimas 

Didysis teatras – romėnų įkurto Lugdunum miesto teatras (15 m. pr. Kr.), talpindavęs 30 000 žiūrovų. Odeon – mažesnis romėnų laikų teatras.

 

Galijos-romėnų civilizacijos muziejus 

Galijos-romėnų civilizacijos muziejus įsikūręs netoli romėnų teatrų Forviere kalvoje. Tai antras pagal dydį muziejus Prancūzijoje. Jis išsamiai supažindina su Ronos-Alpių regiono istorija.

 

Šv. Jono katedra

Liono katedra buvo statoma 12-16 a. Gotikinį katedros fasadą puošia 280 kvadratinių medalionų iš akmens.

 

Musee des Beaux Arts 

Muziejuje saugoma antra pagal dydį ir svarbą meno kolekcija po Luvro. Čia sukaupti eksponatai nuo Antikos laikų. Čia aptiksite ne tik antikinių skulptūrų, bet ir Rembranto, Rodeno, Rubenso, Pikaso darbų.