Kelioniumanija.lt

Marselis (Marseille) yra svarbiausias Prancūzijos uostas ir vienas didžiausių šalies miestų (antras pagal gyventojų skaičių).

Marselis įkurtas graikų apie 600 m. pr. Kr. ir dabar laikomas vienu seniausių miestų ne tik Prancūzijoje, bet ir visoje Europoje.

Marselis nėra tipiškas Prancūzijos miestas, greičiau, kultūrų ir tautybių mozaika, kiek chaotiška ir turinčia savitą šarmą.

Marselis 2013 m. buvo paskelbtas Europos kultūros sostine (kartu su Slovakijos miestu Košice).

 

Lankytinos vietos:

 

Senasis uostas 

Senajame Marselio uoste, arba Vieux Port ne tik galima leistis į ekskursijas laiveliais po Marselio pakrantes, aplankant įspūdingo grožio prancūziškuosius fiordus, arba Calanques. Čia taip pat prekeiviai siūlo tipinių Provanso produktų ir vyksta prekyba šviežia žuvimi.

 

Notre Dame de la Garde bažnyčia

Neobizantinė Notre Dame de la Garde bažnyčia įsikūrusi ant kalvos, aukščiausioje Marselio vietoje. Nenuostabu, jog nuo čia atsiveria puiki miesto panorama. Ši bažnyčia ilgą laiką buvo svarbi žuvies prekeiviams, kurie gaudavo palaiminimą savo prekybiniams laivams. Bažnyčios įžymybė – paauksuota Švč. Mergelės Marijos skulptūra.

 

Vielle Charite

Tai buvusi 17 a. slaugos ligoninė, kurioje šiuo metu veikia muziejus. Jame eksponuojama Egipto senienų kolekcija.
Šv. Viktoro abatija

Tai yra 5 a. įkurta bažnyčia, kurioje išlikę katakombos su kriptomis bei sarkofagais.

 

Romėnų dokų muziejus

Romėnų dokų muziejuje galima apžiūrėti romėnų laikų talpyklas, kuriose anuomet buvo laikomi grūdai, aliejus, vynas ir kitos prekės.

 

Ifo pilis

Netoli Marselio krantų stūkso Ifo pilis, kuri išgarsėjo rašytojo Aleksandro Diuma dėka ir iki šių dienų sulaukia smalsių turistų, kurie čia ieško grafo Montekristo pėdsakų. Daugiau apie Ifo pilį