Kelioniumanija.lt

Nica (Nice) – Žydrojo kranto sostinė ir didžiausias Viduržemio jūros pakrantės kurortas. Mieste taipogi organizuojami svarbūs verslo renginiai, konferencijos.

Nica įkurta 5 a. pr. Kr. graikų ir pavadinta graikų pergalės deivės Nikės vardu.

 

Lankytinos vietos Nicoje:

 

Musee Matisse

Tai žymiajam prancūzų tapytojui Henri Matisse ir jo darbams skirtas muziejus, įsikūręs dailioje 17 amžiaus viloje. Adresas – Avenue des Arenes 164, Nica. Įėjimas nemokamas, muziejus uždarytas antradieniais.

 

Vieux Nice

Nicos senamiestyje ne tik apstu senovinių namų, bet ir architektūros šedevrų, tokių kaip Chapelle de la Miséricorde – įspūdinga baroko stiliaus bažnyčia, vienas geriausių religinio baroko pavyzdžių Prancūzijoje.

 

Promenade des Anglais

Anglų promenda, arba Promenade des Anglais – tai viena svarbiausių gatvių Nicoje. Ties šia gatve, kuri driekiasi keletą kilometrų ties Angelų įlanka, susispietę svarbiausi Nicos viešbučiai, madingiausi restoranai. Gatvė buvo dedikuota anglams, būtent jų dėka 18 amžiuje suklestėjo Prancūzijos Žydrosios pakrantės kurortai. 19 amžiaus pabaigoje čia mėgdavo lankytis pati Anglijos karalienė Viktorija.

 

Šv.Mykolo rusų soboras

Nicą 18-19 amžiuje buvo itin pamėgę ne tik anglai, bet ir rusai. Šv.Mykolo stačiatikių soboras, dar vadinamas Eglise Russe, yra išties netradicinis Nicos statinys. Tai rusų aristokratų palikimas.

 

Cours Saleya

Bene žymiausias Nicos turgus, Cour Saleya, ankstyvą rytmetį prisipildo kvapų, garsų ir spalvų. Čia pūpso kruopščiai išdėliotos šviežios daržovės, skintos gėlės ir kitos gėrybės.

 

Modernaus iš šiuolaikinio meno muziejus

Šis muziejus, kuris sutrumpintai dar vadinamas tiesiog MAMAC, skirtas avangardinio meno atstovų kūriniai, daugiausia 6-ojo dešimtmečio darbai.

 

Kiti Nicos muziejai 

Be jau išvardytų muziejų, Nicoje yra ir daugiau įdomių lankytinų vietų meno ir istorijos gerbėjams. Viena iš jų – tai Musee Chagall, kuriame saugomi religinės tematikos tapybos darbai. Taip pat Nicoje įsikūręs Archeologijos muziejus – Cimiez, ir daugybė kitų.