Virtuvė

Kelioniumanija.lt

Rumunai pusryčiams valgo kvietinę duoną pagardintą džemu ir geria turkišką kavą. Kartais yra valgoma rūgštoka sriuba su mėsos kukuliais.

Šalyje yra mėgstama žuvis. Nacionalinis patiekalas iš žuvies yra giuveši. Tai yra orkaitėje apkepta skirtingų rūšių žuvis su troškintomis daržovėmis.

Rumunijoje yra populiaru medžioti, todėl yra mėgiama žvėriena. Labiausiai vertinami yra patiekalai pagaminti iš stirnienos nugarinės.

Be žvėrienos rumunai pagal tradicijas ruošia mėsos kukulius, kopūstų lapų suktinukus su mėsos įdaru, troškinį iš kiaulienos, kuriame yra svogūnų ir česnakų. Labai mėgiama ant grotelių pakepta avienos krūtinėlė, prie kurios patiekiami virti burokėliai, kepti svogūnai ir marinuoti pomidorai.

Rumunai gamina turkų virtuvės nacionalinį patiekalą sarmale. Bet Turkijoje jis gaminamas iš avienos, o rumunai ruošia iš kiaulienos, veršienos, rūkyto kumpio bei kopūstų.

Garnyrui labai darnai patiekiamos marinuotos daržovės.

Kukurūzų košė mamalyga yra nacionalinis patiekalas. Košė verdama piene, pagardinama sviestu ir sūriu.

Rumunai mėgsta desertus. Jų yra labai daug ir įvairių. Kepami sluoskniuotos tešlos gaminiai, gaminami varškės žiedai su grietine, riešutiniai sausainiai ir t.t.

Rumunijoje gaminamas desertinis baltasis ir raudonasis vynas. Labiausiai vertinamas yra prie Konstancos miesto esančio „Murfatlar“ vynuogyno vynai.