Žymūs maršrutai: Transfagarašanas ir Drakulos keliai Rumunijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Balandžio 17d.

Visi, kurie ilgisi vaizdingų kalnų, trokšta adrenalino bei ekstremalaus vairavimo ir myli gamtą Rumunijoje gali tai atrasti keliaudami ypatingu maršrutu – Transfagarašano keliu. Tai ne tik vienas gražiausių, bet ir vienas pavojingiausių kelių šioje šalyje, kurios vardas neretai asocijuojasi su legendiniu grafu Drakula. 

Į daugiau nei 2000 m aukštį kopiantis kelias, kurio numeris DN7C, buvo statomas kariniais tikslais, siekiant užtikrinti rumunų armijos judėjimą Karpatų kalnuose užpuolimo atveju. To baiminosi tuometinis Rumunijos diktatorius Čaušesku, kurį gąsdino Sovietų invazija į Čekoslovakiją 1968-aisiais. 

Statant šį kelią 8-ajame dešimtmetyje iš viso buvo sunaudota 6 mln. tonų dinamito – kalbant vaizdžiai, tai sudarytų 625 traukinio vagonus. Rezultatas stulbinantis – kelias buvo nutiestas vos per 4,5 metų. Deja, neišvengta ir nemažų aukų – statybų metu čia žuvo 40 dirbusių kareivių. Kelias buvo atidarytas 1974 m. 

90 kilometrų ilgio maršruto, jungiančio Sibiu ir Pitesti miestus, vingiai užtikrina kvapą gniaužiančius vaizdus. Pavojingasis kelias uždaromas spalio pabaigoje iki pat birželio mėnesio, kadangi klimatas čia gana atšiaurus ir būna sniego.

 

5transfagarasanas-rumunija2.jpg 

 

Kelias vingiuoja ties vaizdingu Arges upės slėniu. O ties aukščiausia kelio vieta verta sustoti ir paganyti akis virš Balea ežero, tyvuliuojančio kalnuose daugiau nei 2 km aukštyje. Netoli šio ežero žiemos sezonu veikia Ledo viešbutis, kuris žiema pasiekiamas tik lyniniu keltuvu.  

Keliaujant Transfagarašano keliu galima pamatyti ir tikrąją Drakulos pilį. Poienari pilį legendinis rumunų grafas Drakula atstatė 15 amžiuje. Pasakojama legenda, kad turkams užpuolus Poienari pilį, Drakula paspruko slaptu požeminiu tuneliu, kuris iki šių dienų nėra atrastas. 

 

Nuotr. commons.wikimedia

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.