Kelioniumanija.lt

Istorinis Sibiu miestas, kadaise vadintas Cibinium, pasitinka gražiu senamiesčiu, grįstomis gatvelėmis, raudonų čerpių stogais, bažnyčių smailėmis ir jaukiais parkais bei sodais. Miestas įsikūręs Rumunijos centrinėje dalyje, Transilvanijos regione. Jį sudaro dvi pagrindininės dalys – Aukštutinis miestas (Orasul de Sus) ir Žemutinis. Aukštutinėje dalyje senovėje buvo įsikūrę miesto turtingieji, o Žemutinėje daugiausia gyveno amatininikai.

Vokiečių 1190 m. įkurtas miestas-tvirtovė netrukus išgarsėjo savo pirkliais ir amatininkais. Viduramžiais šiame Transilvanijos mieste buvo įsikūrę net 19 skirtingus amatus reprezentuojančių gildijų. Miestą juosė tvirta gynybinė siena, kurios fragmentus galima pamatyti ir šiandien. 18 a. mieste buvo 39 gynybiniai bokštai, iš kurių išlikę devyni. 18-19 a. Transilvaniją valdant Habsburgų dinastijai, Sibiu buvo įsikūręs austrų gubernatorius.

Ir šiandien nemažą miesto gyventojų dalį sudaro etniniai vokiečiai, miestą vadinantys savu vardu – Hermannstadt. 12 amžiuje Rumunijos teritorijoje vokiečių buvo įkurti 7 stiprūs miestai-tvirtovės, Siebenburgen, tai Sibiu, Sigišoara, Brašovas, Bistrita, Cluj, Medias ir Sebes.

Sibiu, kartu su Liuksemburgu, paskelbus 2007 metų Europos kultūros sostine, mieste buvo atlikta daugybė rekonstrukcijų, tad dabar senamiestis atrodo nepriekaištingai. Viena iš miesto įžymybių – barokiniai Brukentalio rūmai, kuriuose įsikūręs Nacionalinis muziejus (Muzeul Naţional Brukenthal). Rūmai iškilo XV amžiuje. Šiame muziejuje sukaupta vertinga dailės, skulptūrų, meno dirbinių kolekcija. Muziejų sudaro 6 padaliniai, išsibarstę po visą miestą.

Huet aikštėje įsikūrusi 16 a. Evangelikų liuteronų katedra, išlikę gotikinių statinių. Svarbiausia miesto aikštė – Didžioji aikštė (Piata Mare), kuri žinoma nuo 15 amžiaus, kuomet čia šurmuliavo grūdų turgus. Šioje aikštėje išlikęs 13 a. Tarybos bokštas (Turnul Sfatului). Mieste taip pat įsikūrę Farmacijos muziejus, Garo variklių muziejus, Medžioklės ginklų ir trofėjų muziejus, Gamtos istorijos muziejus ir kt.