Rusija – nuo Baltijos jūros iki Ramiojo vandenyno

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 15d.

Įspūdingą plotą užimanti Rusija – didžiausia pasaulio valstybė, nors pagal gyventojų skaičių gerokai atsilieka nuo lyderės Kinijos (9 vieta pasaulyje). Dėl didelio ploto šalyje daugybė laiko juostų, skirtingas klimatas, apimantis tundrą, taigą, stepes, pusdykumes, kalnynus. Dar vienas išskirtinumas – Rusija yra dviejų žemynų šalis, dalis jos plyti Europoje, dalis Azijoje. Šalies klimatas gana šaltas, o Sibire žiemomis temperatūra nukrenta ir iki -40 ar dar žemiau.

Nesibaigianti istorija

Rusija nuo senų laikų daug kovojo su mongolais, kentėjo nuo Švedijos, Livonijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, kuri vienu metu buvo didžiausia valstybė Europoje. Vėliau Maskvos kunigaikštystė sustiprėjo ir Rusija buvo valdoma caro Ivano Rūsčiojo, buvo prijungti Kazanės, Astrachanės chanatai, Sibiras. XVII a. pabaigoje šalis buvo stipriai modernizuota, o XVIII a. Rusija jau buvo lygiavertė didžiosioms Europos valstybėms. Po karo įkurta Sovietų Sąjunga gyvavo iki XX a. pabaigos. Kelionės į Rusiją metu vyresni keliautojai dar ras žlugusios Sovietų Sąjungos ženklų, kurie matomi tiek didmiesčiuose, tiek ir giliuose Rusijos kaimuose.

Turistus domina ne visa Rusija

Dažniausiai kelionė į Rusiją siejama su Maskva ir Sankt Peterburgu. Maskva – šalie sostinė, didžiausias miestas Rusijoje, svarbus kultūrine, ekonomine ir politine prasmėmis. Tuo tarpu Sankt Peterburgas garsėja didingu Ermitažo muziejumi, baltosiomis naktimis vasarą ir gausybe renginių. Kiti miestai Rusijoje dažniausiai lieka užmarštyje arba yra pasirenkami kaip specifinių kelionių kryptys, siekiant egzotiškos patirties, ekstremalių nuotykių (ypač Sibire).

Soti rusiška virtuvė ir stiprūs gėrimai

Rusiška virtuvė – soti, tad atostogos Rusijoje tikrai nevers Jūsų badauti. Išskirtinai vertinami koldūnai, blynai, juoda duona, mėgstama kopūstų sriuba, barščiai, o iš Armėnijos ir Kaukazo atėjo šašlykų mada. Puikus užkandis – silkė. Kaip jau galėjote pastebėti, populiariausi patiekalai gerai pažįstami ir Lietuvoje. Tam pamatą padėjo tiek Sovietų Sąjunga, tiek kaimynystė.

Pagrindinis alkoholinis gėrimas – degtinė. Tai gerai pasaulyje žinomas, tačiau ne visur prigijęs stiprusis (įprastai 40 laipsnių) skaidrus gėrimas. Alus taip pat populiarus, gana pigus, o įvairovė maloniai stebina: yra tiek vietinių, tiek užsienio aludarių alaus. Iš gaiviųjų gėrimų rekomenduojami Baikalas, Tarchūnas, tačiau labai didelę dali užimtai tarptautiniai gėrimai, tokie kaip Pepsi ar Coca-cola. Verta paragauti rusiškos giros ar morso.

Pasiekti Rusiją: žeme, oru, vandeniu

Atskristi į Rusiją galima iš daugybės pasaulio šalių. Daugiausiai skrydžių vyksta į kurį nors vieną Maskvos oro uostų, nemažai skrendama ir į Sankt Peterburgą, o priklausomai nuo išvykimo vietos, galima lėktuvu pasiekti ir kitus didesnius bei mažesnius miestus. Pigūs skrydžiai į Rusiją sutinkami gana dažnai, tačiau dažniausiai į mažiau populiarius oro uostus. Bet kuriuo atveju, tai gali būti nauja patirtis.

Tiek į Maskvą, tiek Sankt Peterburgą iš Lietuvos galima pakliūti traukiniu. Tai ilgoka kelionė, tačiau įdomi, išskirtinė. Per pačią Rusiją driekiasi ilgiausia pasaulyje geležinkelio linija „TransSiberia“. Ja galima pasiekti net Kiniją. Žinoma, kelionė trunka tikrai ilgai ir gali varginti. Platus geležinkelio tinklas raizgo visą Rusiją, todėl keliauti tarp miestų nebus problema.

Autobusu keliauti po Rusiją ar į ją atvykti nėra labai populiaru, išskyrus jei vykstate į Sankt Peterburgą, kuris yra visai šalia Estijos sienos. Iš Vilniaus per Rygą ir Taliną vyksta komfortiški autobusai į Sankt Peterburgą, o iš jo galima įvairiais būdais pasiekti kitus Rusijos miestus.

Keltu taip pat galima nuvykti į Sankt Peterburgą, kuris yra ant Baltijos jūros kranto. Keltas / kruizas vyksta iš Helsinkio, Stokholmo, Talino. Šalies viduje šiltuoju metų laiku taip pat galima keliauti vandeniu. Kursuoja specialūs laivai tarp Maskvos ir Sankt Peterburgo bei tarp Kazanės ir Volgogrado. Pramoginiai laivai plaukioja Ladogos ir Onegos ežeruose.

Maskvoje rekomenduojama naudotis metro. Tai ne tik patogi susisiekimo priemonė, bet ir įspūdingos stotys, kurioms neprilygsta jokie kiti miestai. Rusijos miestuose taip pat galima naudotis tramvajais, autobusais, troleibusais, nelabai brangios taksi paslaugos, galima automobilių nuoma ar įvairūs alternatyvūs keliavimo būdai.