Kelioniumanija.lt

„Šokančiame miške“ pušys auga ne vertikaliai, o susirangiusios, išsiraičiusios ir suformavusios įvairias keisčiausias formas. Toks miškas yra Kaliningrado sričiai priklausančioje Kuršių nerijos dalyje.

Daugiausia Kuršių nerijoje auga pušys – pušynai sudaro beveik du trečdalius Kuršių nerijos parko teritorijos. Tačiau „šokančiame miške“ jos kiek kitokios, neįprastos. Pušys čia auga ne vertikaliai, o susirangiusios, išsiraičiusios ir suformavusios įvairias keisčiausias formas. Vietiniai šią vietą vadina ir ne tokiu romantišku vardu: „girtas miškas“.

Kyla klausimas: o kas gi jas taip suraitė? Mokslininkai teigia, kad pušys „šokti“ ėmė dėl ypač vėjuotos vietovės. Tačiau yra ir kur kas įdomesnių aiškinimų. Paslaptingąjį mišką ekstrasensai ir aiškiaregiai yra linkę vadinti vieta, kur susikerta teigiama ir neigiama energija. Kiti gi teigia, jog šioje vietovėje kažkada buvo atliekami lazerių bandymai, o treti gamtos mįslę bando aiškinti kaip ufonautų veiklos padarinį.

Taip pat išlikusi ir legenda, taip aiškinanti „šokančio miško“ kilmę. Kadaise, vietiniai gyventojai nenorėję į neriją įsileisti atvykėlių ir uoliai saugoję pakrantę. Tačiau kartą atplaukė valtimi mergina, kuri nieko su savimi neturėjo, tik arfą. Vietiniai gyventojai įsileido merginą, kuri buvo neapsakomo grožio ir puikiai grojo arfa. Jai grojant, arfos garsai privertė šokti net medžius, o merginai baigus groti, pušys taip ir liko stovėti šokio judesyje. Sakoma, kad pučiant stipriam vėjui, šokančių pušų šakose pasigirsta arfos melodija.