Saudo Arabija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Saudo Arabijos Karalystė

Regionas

Artimieji Rytai

Sostinė

Rijadas

Didžiausi miestai

Džida, Meka, Medina

Šalis garsėja

Šventais islamo miestais, griežtomis islamo tradicijomis

Plotas

2 149 690 km²

Gyventojų skaičius

27 mln.

Kalba

Arabų

Pinigai

Saudo Arabijos rialas (SAR)

Informacija apie šalį

Saudo Arabija yra didžiausia valstybė Arabijos pusiasalyje. Šalis ribojasi su Iraku, Jordanija, Kuveitu, Kataru, Bahreinu, Jungtiniais Arabų Emyratais ir Jemenu. Saudo Arabijos šiaurės rytuose yra Persijos įlanka, o vakarinius krantus skalauja Raudonoji jūra.

Šalis užima apie 80% Arabijos pusiasalio. Bet tikslus valstybės plotas yra nežinomas, nes karalystė dar nepasirašiusi sienos sutarčių su Jungtiniais Arabų Emyratais ir Omanu.

Musulmonai Saudo Arabiją kartais vadina „dviejų šventųjų mečečių žeme“. Šalyje yra švenčiausios islamo religijai vietos – Mekos ir Medinos miestai.

Visas pagrindinis šalies gyvenimas verda aplink kelis didžiuosius miestus. Jie gali nustebinti prabanga, nes šalis pinigų trūkumu nesiskundžia dėl didelių naftos išteklių.

Saudo Arabija džiugina dykumų peizažų mėgėjus. Be to šalį mėgsta nardytojai. Raudonosios jūros povandeninis pasaulis yra vienas iš įspūdingiausių pasaulyje. Saudo Arabijos krantai yra dar išlikę natūralesni ir ne tokie nutrypti kaip Egipto.

Pagrindinė ekonomikos prekė Saudo Arabijoje yra nafta. Šalis turi vienus didžiausių pasaulyje naftos išteklius. Be to Saudo Arabija daug uždirba ir iš turizmo, nes iš viso pasaulio musulmonai keliauja į Meką.

Saudo Arabija yra monarchija, ją valdo karalius, kurio sostas yra paveldimas. 1992 m. išleistas pagrindinis vyriausybės įstatymas paskelbė, kad valstybės konstitucija yra Koranas ir šalis valdoma pagal islamo įstatymus.