Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Viza. Vykstant į Saudo Arabiją reikia gauti vizą. Vizos gavimas trunka apie 2 savaites. Reikia turėti pasą, savo nuotraukas, lėktuvo bilietų rezervacijos kopiją, iškvietimą iš Saudo Arabijos arabų kalba ir kitus dokumentus.

Patekimas į šalį. Beveik neįmanoma patekti į šalį keliaujant savarankiškai. Turistai gali įvažiuoti į Saudo Arabiją tik jei kelionę organizuoja šalyje patvirtintos kelionių agentūros. Be to, grupė turi būti sudaryta mažiausiai iš 4 žmonių. Moteris, kuri yra jaunesnė nei 40 metų, turi būti lydima vyro iš jos šeimos. Patekti į šalį vienam galima tik jei Saudo Arabijoje yra verslo partnerių, kurie parašo iškvietimą kaip verslininkui. Šiuo atveju, asmuo, kuris kviečia, garantuoja už atvykstantįjį.

Alkoholis. Koranas draudžia alkoholį, todėl jo negalima įvežti į šalį.

Islamo įstatymų laikymąsis. Už islamo įstatymų nesilaikymą galima gauti rimtą bausmę, net fizinę. Nuo bausmės negelbėja net tai, kad nusikaltęs asmuo yra užsienietis. Šalyje reikia gerbti vietos papročius.

Tinkamiausias laikas kelionei. Saudo Arabijoje yra labai karšta, tad geriausia čia vykti nuo lapkričio iki vasario mėnesio.

Klimatas. Klimatas Saudo Arabijoje yra labai karštas. Vasarą dienomis net pavėsyje temperatūra gali pakilti iki +50oC. Žiemos metu temperatūra būna apie +20oC. Tad norint neperkaisti, dažnai rekomenduojama Saudo Arabiją lankyti lapkričio-vasario mėnesiais.

Meka ir Medina. Yra įstatymas, kuris draudžia lankytis Mekoje ir Medinoje nemusulmonams. Jei vis dėlto į teritorijas įžengia nemusulmonas ir tai būna išaiškinama, toks pažeidėjas baudžiamas įkalinimu arba deportavimu iš šalies.