Singapūras

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Singapūro Respublika

Regionas

Azija

Sostinė

Singapūras

Didžiausi miestai

Džurongas, Ni Sūnas

Šalis garsėja

Singapūras garsėja kaip švariausias miestas pasaulyje

Plotas

693 km²

Gyventojų skaičius

4,5 mln.

Kalba

malajų, kinų, tamilų, anglų

Pinigai

Singapūro doleris (SGD)

Informacija apie šalį

Singapūras – tai nedidelė valstybė, įsikūrusi Malakos pusiasalio pietuose bei salose, Pietryčių Azijoje. Trys didžiausios Singapūro salos – Tekongas, Sentosa ir Ubinas. Singapūrui taip pat priklauso ir per 50 mažesnių salų, iš kurių nemaža dalis yra negyvenamos. Singapūro miestas, kuris yra šalies sostinė, užima beveik visą šalies teritoriją.

Singapūro teritorija yra kalvota, tačiau kalvos neaukštos. Aukščiausia viršukalnė – Timaho kalva (166 m virš jūros lygio). Kai kurie dangoraižiai Singapūre yra aukštesni už šią viršukalnę.

Tankiai gyvenamame Singapūre nuolat stengiamasi atkovoti iš jūros sausumos plotų ir taip padidinti šalies teritoriją. Kai kurios smulkios negyvenamos salos yra apjungiamos dirbtiniu būdu, taip šalies plotas ir naudingos teritorijos vis didėja.

Singapūras įsikūręs beveik ties pusiauju, dėl to čia būna karšta ištisus metus, sezonai čia praktiškai nėra išskiriami, o dienos ir nakties ilgumas ištisus metus beveik nesiskiria ir būna apie 12 val.

Turizmas Singapūre – viena iš svarbiausių industrijų. Per metus čia apsilanko per 10 mln. turistų, iš kurių dauguma atvyksta į didžiulius prekybos centrus, lošimo namus. Šioje srityje Singapūras yra vienas iš regiono lyderių šalia Bankoko, Honkongo, Tokijo.

Singapūro pavadinimas vietiniu dialektu reiškia „liūtų miestas“. Legenda pasakoja, jog kadaise vienas iš imperijos princų išsilaipinęs saloje ir pamatęs gyvūną, kurį palaikė liūtu. Taip šis pavadinimas ir prigijo, nors čia liūtai niekuomet ir negyveno.

Malajiečiai nuo seno salą vadina Tumasiko vardu, kuris reiškia „jūros miestas“.

Singapūras garsėja kaip švariausias pasaulio miestas. Įdomu tai, jog čia draudžiama ne tik prekiauti kramtomąja guma, bet ir ją kramtyti viešoje vietoje.