Sirija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Sirijos Arabų Respublika

Regionas

Artimieji Rytai

Sostinė

Damaskas

Didžiausi miestai

Damaskas, Chalebas, Homsas

Šalis garsėja

Antikos laikų palikimu

Plotas

185 180 km²

Gyventojų skaičius

18 mln.

Kalba

Arabų

Pinigai

Sirijos svaras (SYP) = 100 piastrų

Informacija apie šalį

Sirija yra Artimuosiuose Rytuose, pietvakarių Azijoje. Šalis ribojasi su Libanu, Izraeliu, Jordanija, Iraku, Turkija ir jos krantus skalauja Viduržemio jūra.

Šalyje yra karšta ir sausa. Truputį vėsiau būna kalnų regione.

Tai graži, istorinius objektus sauganti bei stebinanti smėlynais, kalnais ir jūra šalis. Bet tarp turistų ji nėra labai populiari. Norint patekti į Siriją reikia gauti vizą. Patekti į šalį neturi šansų asmuo, kurio pase yra Izraelio pasienio tarnybos antspaudų, vizų ir kitų žymių susijusių su Izraeliu. Būnant šalyje ilgiau nei 15 dienų, kiekvienas turistas privalo registruotis artimiausiame imigracijos biure.

Sirijos teritorijoje žmonės gyveno jau paleolite, o maždaug 2500 m. pr. Kr. klestėjo Eblos ir Mari karalystės. Šalyje daug istorinių paminklų, archeologinių radimviečių, išsaugotų  pastatų bei skirtingų laikotarpių architektūros pavyzdžių.

Šalies sostinė yra Damaskas. Mieste žmonės gyveno jau maždaug prieš 10 000 metų. Miestas priklausė aramėjams, graikams, romėnams, turkams. Iš įvairių epochų čia yra išlikę daug istorinių vietų. Kai kurios miesto liekanos yra iki 2,4 metro po žeme.

Rekomenduojame