Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Viza. Vykstant į Siriją reikia gauti vizą. Jos gavimo procedūra trunka apie 1-2 savaites. Reikia atkreipti dėmesį, kad pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius po vizos galiojimo pabaigos. Be paso, reikės pateikti savo nuotraukas, užpildytą anketą, lėktuvo bilietų ir viešbučio rezervacijų kopijas. Asmuo, kuris turi Izraelio pasienio tarnybos antspaudų, vizų ir kitų žymių, susijusių su Izraeliu, neturi šansų gauti Sirijos vizą arba ją gavus, vis tiek nebus leista įvažiuoti į Siriją.

Turistų registracija. Būnant Sirijoje ilgiau nei 15 dienų, kiekvienas turistas privalo registruotis. Tai atliekama artimiausiame imigracijos biure.

Sveikata. Sveikatos draudimas nėra būtinas. Valstybinės ligoninės turistams teikia nemokamai pagrindines medicinos paslaugas. Bet jų lygis gali būti žemas. Šalyje yra privačių gydytojų kabinetų.

Valiuta. Sirijoje nėra oficialių valiutos keityklų, tad pinigus reikėtų keisti viešbučiuose arba bankuose. Kai kuriose parduotuvėse, geresniuose restoranuose ar viešbučiuose galima mokėti kortele.

Klimatas. Sirijoje klimatas yra karštas ir sausas. Truputį vėsiau būna kalnų regione, o karščiau žemyne esančiose stepėse bei dykumose.

Transportas Damaske. Damaske yra tarptautinis oro uostas. Jis išsidėstęs apie dvidešimt kilometrų nuo miesto centro. Miesto gatvės yra siauros ir dažnai duobėtos, nuolat susidaro automobilių spūstys. Populiariausias viešasis transportas yra mikroautobusai. Po Damaską važinėja labai daug maršrutinių autobusų linijų. Autobusai stoja visur, tad nėra stotelių bei tvarkaraščių. Autobusai neturi savo numerio, nuspręsti kur jis važiuoja, galima pagal pradinio ir paskutinio taškų užrašą ant autobuso.