Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Kempingai. Slovakijoje gausu kempingų, kuriuose galima įsikurti palapinėse, vadinamuosiuose „kemperiuose“ ar mediniuose namukuose. Dauguma kempingų įsikūrę vaizdingose kalnų vietovėse šalia ežerų, upių. Dauguma kempingų veikia tik vasaros sezono metu. Stovyklauti saugomose teritorijose, kuriose neįrengtos stovyklavietės, draudžiama.

Automobilių transportas. Slovakijoje autostradų nėra daug. Dauguma pagrindinių kelių yra nors ir geros kokybės, tačiau palyginti siauri.

Geležinkelių transportas. Traukiniai – bene patogiausia ir pigiausia transporto priemonė Slovakijoje. Bendras geležinkelio linijų ilgis – apie 3,5 tūkst. km.

Oro transportas. Didžiausias Slovakijoje yra Bratislavos Štefanik oro uostas. Tačiau į vakarinę šalies dalį patogu atvykti skrendant į Vienos Švėchat (Schwechat) oro uostą, kuris yra vos už 50 km nuo Bratislavos, o reguliarūs autobusai važiuoja nuo šio oro uosto iki Slovakijos sostinės.

Susisiekimas Bratislavoje. Pagrindinė viešojo transporto priemonė Bratislavoje – tramvajai. Taipogi galima susisiekti autobusais, troleibusais. Vis dėlto Bratislava yra nedidelis miestas ir nesudėtinga miesto įdomybes apžiūrėti vaikštant pėsčiomis.

Pagalba. Bendrosios pagalbos numeris – 112