Ką aplankyti Europos kultūros sostinėje Košicėje?

Autorius: Kelionių manija , 2013, Vasario 05d.

Košicė – miestas besidomintiems ne tik istorija ir architektūra. Šiemet šis Rytų Slovakijos miestas pasirengęs nustebinti kultūrinių renginių įvairove. Jau anksčiau minėjome svarbiausius šiais metais vyksiančius renginius, o dabar kviečiame susipažinti su Košicės lankytinomis vietomis.


Košicės senamiesčio aikštė ir Šv.Elžbietos katedra

Rūdinių kalnų papėdėje įsikūrusios Košicės pasididžiavimas – tai senamiestis, kuriame galima aplankyti įdomius istorinius pastatus ir kultūros paminklus. Senamiesčio širdis ir pagrindinis traukos centras yra aikštė, kurią puošia Košicės katedra, pavadinta Šv.Elžbietos vardu. Ši gotikinė katedra, stebinanti įspūdingu altoriumi, yra didžiausia Slovakijoje. Nuo katedros bokšto galima pasižvalgyti virš Košicės miesto stogų.

Senamiesčio aikštėje taip pat stovi Šv.Mykolo koplyčia. Netoli katedros stypso bokštas, pavadintas Šv.Urbano, vynuogynų globėjo, vardu. Košicės senamiesčio aikštėje taip pat galima pasigrožėti fontanais, aikštę supa dailūs senoviniai namai, kadaise priklausę miesto pirkliams ir turtuoliams.


Viduramžių įtvirtinimai

Košicėje išlikę viduramžių įtvirtinimai. Kadaise miesto gynybinė siena buvo apie 2,5 km ilgio, tačiau šiandien jos likę ne tiek ir daug. Buvusią galybę ir miesto sienų tvirtumą liudija Budelio bastionas (Katova bašta), Krmanovos gatvės bastionas ir Žemieji vartai (Dolna brana).

Budelio bastiono, kuriame miesto ramybę kadaise saugodavo 8 patrankos, pavadinimas, manoma, kilo nuo netoliese buvusio miesto budelio namo. Netoli Budelio bastiono galima aplankyti Miklušo kalėjimą (Miklušova vaznica), kuriame šiandien įsikūręs muziejus, supažindinantis su Košicės amatais bei viduramžių kalėjimų įranga bei kankinimų įrankiais. Žemuosiuose vartuose esančioje salėje rengiami koncertai.

3kosice2.JPG 

Nuotr. kelioniumanija.lt

 

Kitos lankytinos vietos

  • Rytų Slovakijos muziejus supažindina su regiono istorija ir kultūra. Bene svarbiausias muziejaus ekspozicijoje yra aukso lobis, kuris buvo aptiktas 1935 m. Rakocių dvare. Aukso lobį sudaro beveik 3000 auksinių monetų (iš viso apie 10 kg!) iš įvairių laikotarpių bei šalių.
  • Maratono skulptūra – miesto parke esanti skulptūra, skirta maratonui. Košicė – tai miestas, kuriame rengiamas seniausias Europos maratonas. Nuo 1924 m. maratonas mieste rengiamas kasmet.
  • Jakabo rūmai – tai dailūs 1899 m. šalia miesto parko pastatyti neogotikiniai rūmai.
  • Košicės zoologijos sodas yra didžiausias Slovakijoje.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos