Užburianti Slovakijos Rojaus gamta

Autorius: Kelionių manija , 2013, Vasario 08d.

Gilūs tarpekliai ir vaizdingi upių slėniai, tankūs eglynai ir šniokščiantys kriokliai. Taip lankytojus pasitinka Slovakijos Rojus, regionas, esantis centrinėje šios šalies dalyje. Čia įkurtas Slovakijos Rojaus nacionalinis parkas (Narodny Park Slovensky Raj) viliojantis gamtos ir aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjus. Norintys leistis į žygį pėsčiomis ar dviračiais po vaizdingas Slovakijos Rojaus vietoves gali rinktis iš daugiau nei 20 maršrutų, kurie prasideda iš kelių gyvenviečių – Podlesoko, Čingovo, Dedinkų.

 

Pėstiesiems įrengti maršrutai per kalnus, iš viso apie 300 km, paprastai sudaryti taip, kad keliautojai trasoje užtruktų 3-6 valandas. Trasas galima rinktis pagal sudėtingumo lygį. Žygeivių trasos vingiuoja pro įspūdingus krioklius, apžvalgos aikšteles, o kai kur tenka pasinaudoti įrengtomis kopėčiomis ar kirsti kabančius lieptelius.

 

slovakijos-rojus1.jpg

Viena iš įdomiausių Slovakijos Rojaus vietų – tai Vienuolyno tarpeklis, kuriame stūkso XIV amžiaus vienuolyno griuvėsiai. Šioje vietoje kadaise nuo užpuolikų slapstydavosi vietiniai gyventojai. Kitas lankytojų pamėgtas tarpeklis – Zemjarskos, kadangi tai viena lengviausių Slovakijos Rojaus trasų, o vaizdai grožiu nenusileidžia kitoms šio regiono vietovėms. Vienas dažniausiai lankomų Slovakijos Rojuje yra Sucha Bela tarpeklis, kurį patogiausia pasiekti iš Podlesoko.


Aukščiausias šio regiono kalnas – Ondrejisko viršūnė (1270 m.). Be to, regionas garsėja olomis ir urvais – jų čia priskaičiuojama pusketvirto šimto. Bene žymiausias jų – Dobšinskos ledo urvas, stebinantis įspūdingų formų ledo dariniais.  Beveik pusantro kilometro ilgio Dobšinskos ledo urvas yra laikomas didžiausiu Europoje apšviestu ledo urvu. Temperatūra urvo viduje siekia -4-0°C.

 

slovakijos-rojus.jpg 

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.