Kelioniumanija.lt

Beckovo pilis – viena iš didingiausių Slovakijos pilių, esanti netoli Nove Mesto miestelio. Neseniai ji buvo vėl atidaryta lankytojams po dvejus metus trukusių restauravimo darbų. Tiesa, pilis nėra rekonstruota ir pro jos sienas tebešvilpauja vėjai, tačiau dėl to šie griuvėsiai nė kiek ne mažiau įspūdingesni.

Slovakijos šiaurės vakarinėje dalyje, netoli sienos su Čekija, esanti Bekovo pilis iškilusi ant stačios 50 m aukščio uolos. Anuomet karaliui priklausiusi pilis pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1200 m.  Vėliau šeimininkai keitėsi, buvo gražinama ir pati pilis. Tačiau po 1729 m. gaisro Bekovo pilis virto griuvėsiais.

Kokia gi pilis be ją supančių legendų. Pasakojama, kad pilies pavadinimas kilęs nuo jos šeimininkui kadaise tarnavusio juokdario Beko. Taip pat pasakojama, kad vienas iš pilies šeimininkų savo neva prasikaltusį tarną nustūmė nuo jos aukštų sienų tiesiai ant uolų. Prieš mirdamas tarnas spėjo ištarti prakeiksmą – jo šeimininkas turįs mirti po tiek ir tiek dienų. Taip ir įvyko. Išaušus prakeiksmo dienai šeimininkui įgėlė gyvatė ir jis nugarmėjo į tą pačią prarają kaip ir jo tarnas.

Pilies lankytojams siūloma teminė ekskursija „Gyvenimas viduramžių pilyje“, kurios metu galima bent trumpam sugrįžti į paslaptinguosius viduramžius. Šios programos metu galima ne tik susipažinti su pilies istorija, bet ir stebėti viduramžių kovas ar paragauti to meto patiekalų.

Liepos pradžioje pilyje rengiamas Beckovo festivalis, kurio pagrindinis reginys – viduramžių mūšio inscenizacija. Festivalio metu taipogi veiks senųjų amatų mugė bei vyks kiti renginiai, susiję su slovakų folkloru bei tradicijomis.