Kelioniumanija.lt

Boinicės pilis – tai netoli Prievidzos miestelio esanti viduramžių pilis Slovakijoje, neretai tituluojama šios šalies pasakų pilimi. Pirmieji rašytiniai šaltiniai Boinicės pilį ir Boinicės geoterminius šaltinius mini dar 1113 m. Tačiau 19 amžiuje pilis buvo pastatyta pagal Luaros slėnio pilių pavyzdį. Pilis iškilusi ant travertino kalvos virš Boinicės miestelio, Slovakijos vakarinėje dalyje, apie 180 km į šiaurės rytus nuo šalies sostinės Bratislavos.

Kasmet pavasarį pilyje rengiamas vaiduoklių festivalis, kuomet pilį užplūsta vaiduokliai, šmėklos, raganos ir vampyrai iš viso pasaulio. O taip pat pilyje rengiamas ir tradicinis Vasaros muzikos festivalis. Boinicės pilis yra viena labiausiai lankomų pilių Slovakijoje. Romantiškoji pilis taipogi yra populiari filmuojant istorinius ir fantanstinius filmus. 

Boinicės pilyje įsikūręs muziejus, supažindinantis su pilies istorija. Kadaise pilis priklausė vengrų didikams. Pilies muziejuje įrengta ekspozicija, kurioje galima išvysti originalius paskutinės pilį valdžiusios vengrų giminės, Palfi, baldus bei kitus autentiško interejero elementus. 

Pilį supa gražus parkas, kuriame taip pat yra įsikūręs Boinicės zoologijos sodas

Greta pilies esantis Boinicės miestelis garsėja savo geoterminiais šaltiniais ir yra populiarus SPA kurortas. Miestelyje trykšta devyni geoterminiai šaltiniai, kurių vandens temperatūra siekia + 28-52°C. Gydomosios šių šaltinių savybės buvo žinomos dar viduramžiais. 

 

Boinicės pilies lankymas:

  • Pilis vasaros sezono metu (birželio-rugsėjo mėn.) lankytojams yra atvira kasdien nuo 9 iki 17 val., kitu metu darbo valandos yra trumpesnės. 
  • Įėjimas suaugusiems kainuoja 8 EUR (2014 m.)

Kelionių idėjos