Kelioniumanija.lt

Žemuosiuose Tatruose esančiame Demanovskos slėnyje galima aplankyti ištisas urvų karalystes, kurių bendras koridorių ilgis siekia per 30 km. Lankytojus slėnyje kviečia du pagrindiniai urvai: Demanovska Ladova ir Demanovska Jaskynia Slobody.

Slobody, arba Laisvės požeminio urvo labirintus sudaro daugiau nei 8 km ilgio požeminės trasos, išsidėsčiusios keturiais lygiais. Slobody urve, kuris yra vienas gražiausių Europoje, siūlomi du maršrutai: ilgasis (apie 2 km) ir trumpasis (apie 1 km). Urvo viduje temperatūra tesiekia 6-7ºC. Lankytojai į urvą įleidžiami tik su gidu. 

Demanovska Ladova urvas garsus čia esančiu amžinu ledu – urve galima išvysti ne tik akmeninių, bet ir ledinių stalaktitų, apledėjusių krioklių bei milžiniškų varveklių. Amžinuoju ledu urve esantis ledas vadinamas ne veltui – manoma, jog jam jau per 400 metų. Tai yra antrasis pagal dydį ledo urvas Slovakijoje. Urvas yra maždaug 840 m aukštyje virš jūros lygio. Lankytojams atvira 850 m ilgio trasa (iš viso šis urvas yra 2,5 km ilgio). Šiame urve gyvena 10 šikšnosparnių rūšių. 

Demanovskos slėnio urvai yra į rytus nuo Žilinos miesto.

 

Informacija lankytojams:

  • Demanovska Ladova urvas atviras kasdien nuo gegužės vidurio iki spalio pradžios, 9.30-14 val. (vasaros mėnesiais – iki 16 val.). Ekskursijos trukmė – 45 min. Įėjimas suaugusiems – nuo 7 EUR
  • Demanovska Jaskynia Slobody įėjimas suaugusiems – 8 EUR (ilgoji trasa – 15 EUR).